Magazin

İpuçlarına bakın, yüzünü okuyun

İpuçlarına bakın, yüzünü okuyun

Cömert mi, eğlenceyi sever mi; peki ya seksi mi? Yüz hatlarını izleyerek hoşlandığınız kişinin karakteriyle ilgili fikir edinebilirsiniz.

Simon G. Brown'un yazdığı ve Türkiye'de Hacettepe Doktorlar Yayınevi'nden çıkan 'Pratik Yüz Okuma Sanatı' adlı kitap, partnerinizin yüz özelliklerinden yola çıkarak kişiliğiyle ilgili ipuçları yakalamanıza yardımcı oluyor. İşte ipuçları:

• Seksi: Büyük kulakları, gelişmiş kulak memeleri ve yüzünün alt kısımları belirgin olan kişilerin güçlü seks yaşamları vardır. Büyük ağızlı ve dolgun dudaklı kadınlar ise zevklerine düşkündürler. Burnu çıkıntılı ve çene hattı güçlü erkeklerin performansı daha iyidir.
• Cömert: Ucu yuvarlak ya da hafif yumru burunlu, geniş ağızlı ve dolgun yanaklı kişilere bakın... Kırmızı renkli bir yüz de cömert tabiatın işareti olabilir. Aynı zamanda şefkatli, sıcak kanlı, duygusal ve başkalarının problemleriyle ilgilenen biridir.
• Hassas: Bunun için iri gözlü, kaşları uzun ve aşağı eğimli olan, yuvarlak yüzlü kişileri aramalısınız. Dikkat etmeniz gereken diğer noktalar yüzünün kızarması ve sıkça gözlerini kırpmasıdır.
• Eğlenceyi seven: Bunun için geniş ağızlı ve dolgun dudaklı kişilere bakın. Eğer aynı zamanda iri ve uzak yerleşimli gözleri varsa, yeniliklere ve heyecan verici fırsatlara açık olduğunu gösterir.
• Dışa dönük: Gözleri canlı ve uyanıktır, yüz ifadesi çabuk değişir ve alnı arkaya eğimlidir. Mimikleri dikkat çeker. Eğer içe dönükse göz temasından kaçar.

Çene demek sözünün eri demek
• Sadık-sözünün eri: Dolgun yanaklı, büyük burunlu ve iri gözlüyse ilişkilerini istikrarlı sürdürmekte başarılıdır. Hele bir de köşeli bir yüz, birbirine yakın gözler, güçlü bir çene hattı varsa bir kez söz verdi mi bir daha dönmez.
• Özgür: Uzun ve dikey bir alın işlerini kendi başına yapmayı seven, özgür düşünceli birini gösterir. Eğer partnerinizin küçük ve yakın yerleşimli gözleri, ince dudakları, çökük yanakları varsa tek başına dışarı çıkmayı sevdiğini fark etmişsinizdir.
• Hoşgürülü: Hoşgörülü ve açık fikirli bir partner istiyorsanız bakmanız gereken aşağı eğimli kaşlar ile iri ve uzak yerleşimli gözlerdir. Böyle bir kişi, insanlar arasındaki farklara saygı gösterir.
• Rahat iletişim kurabilen: Alnı geriye eğimlidir. Dolgun yanaklı ise konuşmayı sever ve duygularını paylaşmaktan mutluluk duyar. Eğer partnerinizin geniş bir alnı varsa ilgi çekici ve entelektüel konuları tartışmaktan zevk aldığını fark edeceksiniz.
• Romantik: Uzun ve aşağı eğimli kaşlı, iri gözlü, konuşurken sık sık yukarı doğru bakan biri, romantik partnerin işaretidir. Dolgun dudaklılar da ayaklarının yerden kesilmesinden hoşlanan kişilere göredir.
Yayın tarihi: 30.03.2003
338
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.