Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

İntikam için sergi açtı!

İntikam için sergi açtı!

Japon ressam Seiji Nakano, Bursa´da 'Revenge! (İntikam!)' adlı sergi açtı.

Tayyare Kültür Merkezi'nde açtığı sergide başına gelen bir olayı afişle anlatan Nakano, afişinde 'Geçtiğimiz Ocak ayında hırsızlar evime girip, paramı çaldılar ama resimlerimi çalmadılar. Resimlerimin değersiz olduklarını düşündükleri için kızgınım. Amacım kimin haklı olduğunu görmek; hırsızlar mı yoksa ben mi?' sözlerinin yer aldığı sergi ile resimlerini, Bursalı sanatseverlerle buluşturdu.

25 yaşındaki Nakano, Japonya'da bir şirket için mobilya dizaynı yaptığını, çalışmalarını İnternet yoluyla şirkete aktardığı için bugüne kadar birçok ülkeyi gezme imkanı bulduğunu belirtti. Turist olarak geçen yıl geldiği Bursa'ya, insanların kibar, cana yakın ve yardımsever olmasından etkilenerek yerleştiğini anlatan Nakano, ocak ayında kuzeniyle birlikte kaldığı eve giren hırsız yüzünden sergi açmaya karar verdiğini söyledi.

Hırsızlara inat...
Nakano, evden bir miktar para ve dijital kamerayı alan hırsızın tablolarına dokunmadığına işaret eden Nakano, şöyle konuştu: '7-8 yaşından beri resim yapıyorum. Benim için paradan önemli birşey varsa o da resimdir. Ocak ayında evime hırsız girdi. Ben de duygularımı aktardığım tablolarımla, başımdan geçen bu olaya gönderme yapan bir sergi açmaya karar verdim. Sergime gösterilen ilgiden son derece memnunum.'

Nakano´nun eserlerinin yer aldığı sergi, 15 Mayıs tarihinde de Barış Manço Kültür Merkezi'nde izlenime sunulacak.
311
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.