Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

'İntikam avı' yok!

'İntikam avı' yok!

Avustralya'da bu haftasonu iki köpekbalığının öldürdüğü sörfçünün ağabeyi, canavarları öldürmek için başlatılan avın durdurulmasını istedi.

Gracetown kenti açıklarında, sörfçü Bradley Smith'in (29) iki köpekbalığının saldırısı sonucu ölmesi üzerine köpekbalıklarını avlama operasyonu düzenlendi. Köpek balığı arama çalışmaları helikopter eşliğinde sürerken, sörfçünün ağabeyi Stephen Smith (36) dün gazeteciler aracılığıyla yetkililere seslendi: Şoku atlatmaya çalışıyoruz. Kardeşim en sevdiği işi yaparken hayatını kaybetti. Köpekbalığını öldürmek manasız bir intikam olur.

45 saniye bile sürmedi
Olay geçtiğimiz cumartesi Gracetown'ın güneyinde Left Handers plajında meydana geldi. Bradley Smith'in ölümüne tanık olan arkadaşları saldırıyı şöyle anlattı: '45 saniye bile sürmedi. Köpekbalıklarından biri sörfünü ikiye ayırdı, diğeri ise etrafında dönüyordu. Bradley mücadele etti, ama başa çıkamazdı.' Cesedi nerdeyse iki parça olan talihsiz genç kıyıya çıkarıldığında ölmüştü. Avustralya'da 2000 yılından bu yana altı kişi köpek balığı kurbanı oldu.
(Hürriyet)
299
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.