Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

İntihar etmek için trafiği seçiyorlar

İntihar etmek için trafiği seçiyorlar

Dünyanın refah seviyesi en yüksek ülkelerinden İsveç'te trafik kazalarında ölenler üzerinde yapılan bir araştırmada, ölenlerin en az yüzde 5'inin intihar için trafik kazasını seçtiği ortaya çıktı.

İsveç'te trafik kazalarında ölenler üzerinde yapılan bir araştırmada, intihar belirtileri saptandı. İsveç Karayolları Müdürlüğü görevlileri, ülkede meydana gelen trafik kazalarının 6 yıllık bölümünü incelemeye aldı. Kazalarda 1800 ölümün incelenmesi sonucunda, görevliler tüyler ürperten bir gerçekle karşılaştı: Ölenlerin en az yüzde 5'inin intihar için trafik kazasını seçtiği ortaya çıktı.

Hızlanıp ters şeride giriyorlar
Kazalarla ilgili sonuçları değerlendiren İsveç Trafik Güvenliği Müdürü Claes Tingvall, ülkede ölümle sonuçlanan her 20 trafik kazasından birinin arkasında intiharın gizli olduğunu söyledi. Bu şekilde düşünmelerine en önemli kanıtın geride bırakılan intihar mektupları ile nedeni açıklanamayan kazalar olduğunu kaydeden Tingvall, "Uzun yollarda sürücü aracıyla aniden hızlanıp karşı yönden gelen TIR'ın altına giriyor. Bu şekilde meydana gelen ölümlü kazalarda araçta sürücüden başka yolcu bulunmuyor. TIR şoförleri, bu kazalardan yara almadan çıksa da, ruhsal yönden çok etkileniyorlar" dedi.

Alkol kazalarında intihar şüphesi
Alkollü sürücülerin neden olduğu ölümlü kazalarda da tam açıklanamayan bölümler olduğunu belirten Tingvall, bu kazaların önemli bir bölümünün de intihar amacıyla gerçekleştirilmiş olabileceği üzerinde durduklarını söyledi.
209
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.