Magazin

İnternet postacıyı unutturdu

İnternet postacıyı unutturdu

Gaziantep`te, adres yetersizliğinden dolayı 555 kişiye ÖSS ve ÖSYS sonuç belgelerinin ulaştırılamadığı belirtildi. Yetkililer, sonuç belgelerinin adres yetersizliği nedeniyle alıcılarına ulaştırılamamış olmasına rağmen, alıcıları tarafından araştırılmamasının ise tamamen internetten kaynaklandığını belirtiyorlar.

PTT Gaziantep Başmüdürlüğü`nden alınan bilgiye göre, adres yetersizliğinden teslim edilemeyen sonuç belgeleri, Fevziçakmak Posta İşleme Merkezi`nde bekletiliyor. Üniversite sınavlarına girenlerin ve puanı bir yükseköğretim kurumuna girmeye yeterli olanların mecburen belgeyi almaları gerektiğini anımsatan yetkililer, şunları söylediler:

"Burada bulunan ÖSS ve ÖSYS belgelerinin tamamının, bir yükseköğretim kurumuna girmeyenlere ait olduğunu düşünüyoruz. ÖSS ve ÖSYS sonuçları açıklandığı anda sınava girenler ya da tercih yapanlar evlerinden veya bir internet cafeden ÖSYM`nin sitesine girip durumlarını öğreniyorlar. Kazanma noktasında değiller ise bir de sonucu belge üzerinde görmeye gereksinim duymuyorlar. Hiç kimse puanını öğrenmek için postacının getireceği zarfı beklemiyor. Bunun için zarfların alıcıları gönderileri almaya gelmiyorlar. İnternet, öğrencilerin postacı yolunu gözlemekle geçen, zarf gelince bir anda akrabalar ve komşularla yaşanan o tatlı heyecanı ortadan kaldırdı."
(aa)
Yayın tarihi: 10.09.2002
221
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.