Magazin

İngiltere'nin ilk dondurulmuş bebeği

İngiltere'nin ilk dondurulmuş bebeği

İngiltere`nin ilk "dondurulmuş yumurta" bebeğinin dünyaya geldiği ve sağlıklı olduğu açıklandı.

Walsall`daki Midlands Kısırlık Tedavi Merkezi`nde doğum yapan annenin, kendisine ait daha önceden dondurulmuş yumurtayı kullanarak hamile kaldığı ve sağlıklı bir bebek sahibi olduğu belirtildi. Dondurulmuş yumurtanın "çözülerek" döllenmesi sürecinin İngiltere`de ilk kez uygulandığına dikkat çeken tıp çevreleri, gelecekte pek çok anne adayının bu yönteme başvurabileceğini kaydettiler.

Özellikle kanser hastalarında uygulanan kemoterapi sırasında anne olma şansını kaybeden kadınlar için yeni bir umut olan yöntemin İngiltere`de ilk denemesi sonucunda dünyaya gelen bebek Emily Perry`nin şu anda 3 aylık olduğu belirtildi.

Doğumu gerçekleştiren Dr. Gillian Lockwood, "Söz konusu teknoloji Bridget Jones jenerasyonu dediğimiz, kariyer yapmak isteyen ve orta yaş ya da yaşlılık döneminde çocuk sahibi olmayı düşünen kadınlar içinde kurtarıcı olacak" dedi.

Bebek Emily`nin anne ve babası Lee ve Helen Perry ise 17 yıldır evli olduklarını ve annenin tüplerinin kapalı olması nedeniyle bu yönteme başvurmak zorunda kaldıklarını söylediler.
Yayın tarihi: 11.10.2002
192
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.