Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

İngiltere'de esrarengiz 'Piyano Adam'

İngiltere'de esrarengiz 'Piyano Adam'

Şaşkın ve kafası karışık bir halde başıboş gezinirken bulunmasından bu yana ağzından tek bir kelime çıkmayan bir adam, piyanoyu bir virtüöz gibi çalınca hastana personelini şaşırttı.

İngiltere'nin Kent bölgesindeki Sheerness kasabasının sokaklarında, etrafa boş gözlerle bakan ve giydiği takım elbisesinden sular damlarken bulunan genç adamın kim olduğu bir türlü anlaşılamadı. Polislere ve kendisine yardımcı olmaya çalışan 'Kayıp İnsanlar' derneğinin görevlilerine tek kelime söylemeyen garip tavırlı adam, kendisine verilen kağıt kalemle piyano resmi yaptı. Hangi ülkenin vatandaşı olduğu anlaşılamayan ve hakkında henüz geçerli bir bilgiye ulaşılamayan adam, bulunduğu civardaki Medway Denizcilik Hastanesi'ne kaldırıldı.

'Piyano Adam'
Doktorlar, esrarengiz gencin kendisine verilen kağıt ve kalemle en azından bir ülke bayrağı ya da ismini yazmasını beklerken çizdiği detaylı piyano resmi karşısında oldukça şaşırdılar. 'Piyano Adam' lakabı takılan kayıp genç, hastanedeki piyanoyu görünce de personele inanılmaz bir konser verdi. Üstün piyano yeteneğiyle dinleyenleri hayrete düşüren ve 30'lu yaşlarda olduğu tahmin edilen genç adamın hikayesi, 1996'da Oscar alan ve ünlü piyanist David Helfgott'un hayatını anlatan 'Shine' filmine benzetildi.

Oldukça stresli gözüken kayıp 'Piyano Adam'a yardımcı olmaya çalışan uzmanlardan Michael Camp, 'Böyle bir kayıp vakası görmedik. Kendiyle ilgili hiçbir ipucu vermiyor. Ama inanılmaz piyano çalıyor. Hatta müzik eseri bile yazdı. Danıştığımız müzik hocaları bu eserlerin dahiyane olduğunu söylüyor' dedi. Ufak baş hareketleriyle anlaşabilen adamın kendisine yaklaşıldığı zaman ürktüğü de açıklandı.
(Hürriyet)
408
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.