Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

İngilizler mutlu olmayı öğreniyor

İngilizler mutlu olmayı öğreniyor

İngiltere'de yapılan bir araştırma, artan güçlüklere karşın halkın 15 yıl öncesinden daha mutlu olduğunu ortaya koydu.

Gıda üreticisi bir firma olan McCain's tarafından yaptırılan araştırmanın sonuçları, boşanma oranındaki artış, trafikte yaşanan sıkıntı ve emeklilik sisteminde ortaya çıkan kargaşaya karşın, İngilizlerin yüzde 81'inin 15 yıl öncesine göre kendilerini daha mutlu hissettiklerini gösterdi.

İngilizlerin yüzde 70'inin gelecekten beklentilerinin eskiye göre çok daha yüksek olduğu, yeni dönemi fırsatlar çağı olarak gördükleri belirlendi.

Küçük mutlulukların peşindeler
Halkın bugünkü sıkıntılarının başında zaman ve para darlığının geldiğini belirten uzmanlar, bununla birlikte dışarıya yemeğe çıkmak ve daha sosyal yaşamak gibi unsurların İngilizleri mutlu etmeye yettiğini söylüyor.

Araştırmacılara göre, kadınlar daha ziyade alışverişi tercih ederken, erkekler futbol seyrederek ve bir bardak bira içerek gevşeme yolunu seçiyor.

Londra stresli insanların yuvası
Araştırmaya göre, İngiltere'nin kuzeydoğu bölgesi, en mutlu insanların yaşadıkları bölge olarak öne çıkıyor. Başkent Londra'yı da içine alan güneydoğu bölgesi, en stresli insanların yaşadığı bölge konumunda.
181
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.