Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

İngilizler Avrupa'nın en sahtekarı

İngilizler Avrupa'nın en sahtekarı

Reader'S Digest Dergisi'nin 19 Avrupa ülkesinde yaptığı "dürüstlük" araştırmasına göre yaşlı kıtanın en "sahtekar" milleti İngilizler.

Araştırmaya katılan İngilizler, işyerinden kırtasiye malzemesi yürüttüklerini, trende biletsiz seyahat ettiklerini ya da hız sınırını aştıklarını itiraf ettiler. Araştırmaya katılan İngilizlerin yüzde 50'si daha az vergi vermek için gelirini sakladığını kabul etti. Araştırma, İngilizlerin yüzde 65'inin trende biletsiz seyahat ettiğini ortaya çıkardı. Bu oran, diğer Avrupa ülkelerinde yüzde 53.

Dürüstlük araştırmasına katılan İngilizlerin yüzde 60'ı, işyerinden ufak tefek kırtasiye malzemesi çaldığını itiraf etti, yüzde 30'u da otel havlularını çantaya attıklarını kabul etti. Otelden havlu yürüten diğer Avrupalıların oranını ise yüzde 16. "Küçük sahtekarlıklar"da ilk sırada yer alan İngilizler, alkollü araç kullanmama konusunda ise ortalama Avrupalıdan daha dikkatli çıktı.
(Hürriyet)
Yayın tarihi: 22.06.2003
376
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.