Magazin

İngilizin vandalı kimseye benzemiyor

İngilizin vandalı kimseye benzemiyor

İngiltere'de yaşanan tüyler ürpertici bir olay, medeniyetin beşiğinin neresi olduğu konusunda ciddi şüphelerin doğmasına yol açtı.

İngiltere'de, -herhalde canları fena halde sıkıldığından olacak- bir grup genç, çaldıkları bir aracı Kent şehri yakınlarından geçen Manş Tüneli treninin raylarına park ederek, tabanları yağladı.

Mutlak bir kaza, çevreden geçenlerin duyarlılığı sayesinde son anda önlendi. Saatte yaklaşık 300 km hızla seyreden trenin 770 yolcusuyla bölgeden geçmesine ramak kala, uyarı üzerine tren yavaşlatılarak aracın çekilmesi sağlandı. Trene sabotajı hazırlayan vandalların, metrelerce yükseklikteki metal kapıları açarak aracı rayların kenarına kadar ittiği belirtildi.

Vandalları bize bildirin!
Yetkililer, "Bunu tezgahlayanlar neye yol açacaklarını çok iyi biliyorlardı. İnsan hayatıyla oynayan bu caniler hakkında en ufak bir bilgiye sahip olanların hemen bizi aramalarını rica ediyoruz" derken, olayla ilgili bilgi sağlayanlara 5 bin sterlinlik ödül de vaat edildi.

İngiltere'de yaşama kast etmenin en ağır cezası, ömür boyu hapis olabiliyor. Ülkede, demiryollarına yönelik saldırılar, yılda 150 milyon sterlin zarara yol açıyor.
Yayın tarihi: 30.10.2003
167
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.