Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

İngiliz kadınları vücutlarından memnun değil

İngiliz kadınları vücutlarından memnun değil

İngiltere'de 5 bin kadın üzerinde yapılan araştırmada, kadınların sadece yüzde 3'ünün vücutlarından memnun olduğunu ve 10 kadından 6'sının kendilerini bu konuda kötü hissettiğini ortaya çıkardı.

Yaş ortalaması 33 olan grubun yüzde 65'i, vücutlarından memnun hale gelirlerse hayatlarının değişeceğine inanırken, yüzde 73'ü her gün kiloları ya da vücutları hakkında düşündüğünü söyledi.

Araştırmayla, kadınların yüzde 91'inin kalçalarından, yüzde 77'sinin göğüslerinden şikayetçi olduğu ortaya çıkarken, yüzde 78'i de selülitleri olduğunu söyledi.

Aslında "normal sayılabilecek bir kiloda olduğunu" düşünen kadınların yüzde 84'ü biraz daha zayıf olmayı isterken, yüzde 68'i vücutlarıyla ilgili takıntıların kaynağının diğer kadınların eleştirileri olduğunu söyledi.

Araştırmayı değerlendiren uzmanlar, kadınların vücutlarından memnun olmayışının önemli sebeplerinden birinin ünlüler olduğunu belirtti. Müzik ve sinema dünyasının ünlü isimlerini model alan kadınların, onlar gibi olmak için sık sık diyet yaptığı, estetik ameliyat olmayı düşündüğü ortaya çıktı.

İngiliz kadınların yüzde 67'si vücutlarını şekillendirme uğruna estetik ameliyat yaptırabileceğini ifade ederken, yüzde 84'ü belirli aralıklarla diyet yaptığını söyledi.
(Hürriyetim)
318
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.