Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

İngiliz Adnan

İngiliz Adnan

Adnan Şenses'in 5 yıl önce İngiliz vatandaşı olduğu ve çift pasaport kullandığı ortaya çıktı.

İngiliz pasaportuyla dünyanın her ülkesinde çalışma, iş yeri açma hakkının bulunduğunu belirten Şenses, 70'li yıllarda yurt dışında yaşamayı kafasına yerleştirince soluğu İngiltere'de almış. O dönemde Yurtdışında hem çalışıp hem yaşamak istediğini söyleyen Şenses, "Bunu başarmak için dönemin en ünlü gazinocusu Behzat Şenyıldız'dan bonservis aldım ve işlemlere başladım. Sıra vatandaşlık işlemleri için evlenmeme gelmişti. İngiltere'de yaşayan dostlarımla temasa geçtim ve para karşılığı Christine Bevirlit adlı bir hanımla Londra'da usulen evlendim. Ancak geçici olarak yapılan bu 4'üncü evliliğim harika devam etti.

Tam 5 yıl süren bu evlilik benim Türkiye'ye dönme kararıma Christine katılmayınca bitti. Kendisi düzenini bozamayacağını belirtince saygı duydum ve zorunlu olarak boşandık. O yıllarda başlayan işlemler yaklaşık 5 yıl önce benim yaptığım vatandaşlık isteğiyle yeniden şekillendi. Daha sonra kabul edildi ve ben de İngiliz pasaportu aldım" dedi.
(Hürriyet)
362
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.