Magazin

İlk tüp bebek Brown evlendi

İlk tüp bebek Brown evlendi

Dünyanın ilk tüp bebeği Louise Brown, 26 yaşında dünya evine girdi.

Hafta sonu İngiltere'nin Bristol kentinde yapılan törenle uzun zamandır birlikte olduğu erkek arkadaşı Wesley Mullinder ile hayatını birleştiren Louise Brown'un düğününe 150 kişi katıldı. Onur konuğu ise geliştirdiği IVF tekniğiyle Louise'in dünyaya gelmesini sağlayan Dr. Robert Edwards oldu.

Yoğun önlemler
Louise ve 34 yaşındaki güvenlik görevlisi Mullinder, düğünün yayın haklarını bir dergiye sattığı için tören yoğun güvenlik önlemleri altında gerçekleştirildi. Çok mutlu olduğu gözlenen Louise törende omuzlarını açıkta bırakan gelinlik ve yere kadar uzanan bir duvak giydi. İlk tüp bebek, düğünden sonra yaptığı açıklamada, eşiyle birlikte kendi bebeklerini yapmayı çok istediklerini ve bunu başarabildikleri takdirde hayallerinin gerçek olacağını söyledi.

Dr. Edwards'ın Patrick Steptoe ile birlikte 25 Temmuz 1978'de Louise'in doğumunu sağladıkları IVF tekniğiyle daha sonra milyonlarca çift çocuk sahibi oldu.
Yayın tarihi: 07.09.2004
382
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.