Magazin

'İlişkinin yüzde 90’ı sekstir'

'İlişkinin yüzde 90’ı sekstir'

İki kadın arasında kalan bir erkeğin yaşadıklarını anlatan “Aşk Kırmızı” filminin yakışıklı başrol oyuncusu Tayanç Ayaydın, “Seks olmadan aşk olmaz” diyor ve ekliyor, “Sadece seksin ilişkiyi götürdüğü durumlar olur ama sekssiz bir ilişki sürmez.”

tayanç ayaydın

Aşk Kırmızı için teklif nasıl geldi?

Osman Hoca (Sınav) bana senaryoyu bir yıl önce vermişti zaten. Üzerine bayağı konuştuk ama sonra rol aldığım Sakarya- Fırat dizisi yüzünden süreç bayağı uzadı. Sonuçta çekimlere başlamadan iki gün önce filme dahil oldum ama fikir olarak olaya hakimdim. Osman Hoca, “Hayırlı olsun” diye aradı direkt; teklif yok yani ortada.

Bu filmde sizi çeken neydi?

Uzun zamandır aşk adamını oynamamıştım. Malzememin o kısmını da merak ediyordum. Nurgül Yeşilçay ve Ezgi Asaroğlu’yla beraber oynamak ve Osman Hoca tarafından çekilecek olması balıklama atlamama sebep oldu... Nurgül’le de Ezgi’yle de bol bol konuştuk çekimler esnasında; herkes cebindekileri ortaya döktü ve de sanırım iyi bir salata yaptık...

Fiziksel olarak büyük bir değişim geçirdiniz ve daha bir yakışıklı oldunuz...

Evet, son bir yılda 24 kilo verdim. Yakında 35 yaşıma gireceğim için kendime daha iyi bakmaya karar verdim. Spora başladım. Şimdi eğer 2-3 gün spora gidemezsem elim ayağım titriyor. Hastalık haline dönüştü, vazgeçilmez bir keyif. İşimde çok disiplinliydim ama açıkçası kendi özel hayatımda daha geniştim; bu disiplini tüm hayatıma taşıdım.

Şimdi aynaya baktığınızda ne görüyorsunuz?

Daha dinç birini görüyorum ve mutlu oluyorum aynaya baktığımda. Şu da var ki, bizim Ayaydın erkekleri yaş aldıkça biraz daha yakışıklı olur.

Kadınların ilgisi nasıl size?

Çok kalabalık bir adam değilim, bilmiyorum. Geceleri ancak çok özel bir şey olduğunda çıkarım. Eskiden o kadar çıkmışım ki, artık yoruldum. Ufak bir grubum var, kalabalıklaştırmadan keyifli anlar geçiriyoruz.

İlgiden sıkılan bir adam mısınız?

Yok sıkılmam; hem Aslan burcuyum hem de tek çocuğum.

Egonuz tavanda gibi...

Hayır, egomu doğru yönetmek için elimden gayreti sarfediyorum.

Siz de şöhretle gelen, ayakların yerden kesilme durumu yaşadınız mı?

İlk dizim Aliye’ydi. Televizyona çıkıp tanınınca ilk 7-8 ay kendimi çok önemliymiş gibi hissettim ama sonra “Ne yapıyorsun Tayanç, hayat böyle gitmez” deyip, kendime geldim. Bazı arkadaşlarımız bunu atlatamıyor.

Özel hayatımda kolay sinirlenmem. Ama işim benim kraliçem, ben onun soytarısıyım. Bir gün bir hata yaparsam kelleyi hemen kucağımda bulacağımı bilirim. Çünkü benim gibi yüzlerce soytarısı var. Ben bu kadar adaplı davranırken bunu bozan her şey beni çok sinirlendiriyor. Ama gene de kendimi kaybetmem; genelde içime doğru patlar, dışıma doğru zehir kusarım.

Yaşadığım şeyi evlilik olarak görmüyorum

Boşanmış bir adam olarak değerlendirirseniz, evlenince ne değişiyor?
Çok kısa bir süre (üç buçuk ay) evli kaldığım için evlilikle ilgili yeterli bilgiye sahip değilim. Eğer bir gün yine evlenirsem, o ilk evliliğimmiş gibi olacak. Yaşadığım şeyi bir evlilik gibi görmüyorum.
Kadınların yaptığı en büyük hata nedir; çok dırdır etmek mi?
Hayatımda hiç öyle bir kadın olmadı; şanslı bir erkeğim. Dırdır da ettirmem zaten.
Sizin ilişkilerinizde yaptığınız en büyük hata nedir desem?
Çok güvenmiş olmam... Her zaman bir soru işaretini hep cepte tutuyor olmak lazım. Belki de o soru işareti kalktığı zaman bambaşka bir teslimiyet gerçekleştiğinde bir şeyler bitiyordur. Belki de o kadar teslim olmamak gerekiyor, kendine bile.

‘Kolay yaklaşılan bir adam değilim’

Kadınlar size nasıl yaklaşıyor?
Çok kolay yaklaşılan bir adam değilim. Kolay kolay insanlar yanıma gelemez; öyle bir enerji saçıyorum herhalde. Çekiniyorlar biraz ama bu durum iyi bence.
Kolay aşık olur musunuz?
Aşık olurum evet. Osman Abi bana, “Senin içindeki aşk çok büyük. Sen sürekli o aşkı paylaşmak istiyorsun; sadece suretler değişiyor” demişti.
Nasıl bir kadın var hayalinizde?
Biri çıkıyor, saniyenin 10’da biri kadar bir sürede acayip etkiliyor. Ondan sonra da onun tortusuyla uğraşıyorum; ya beraber oluyorum ya da olamıyorum.

‘Hayatıma giren tüm kadınlar çok güzeldi; ne de olsa ruhlar aleminde yaşamıyorum’

Hayatınıza giren kadınların ortak özelliği nedir?
Hepsinin çok güzel olması. Ruhlar aleminde yaşamıyorum. Ben nasıl dış görünüşüme özen gösteriyorsam aynı şeyi karşı taraftan da beklerim. Güzel şeylere aşık oluyorum. Benim güzellik kavramım içinde yer almayanlara, “ne kadar güzelsiniz” diyemem. Herkesin söylediği “ruhu da çok önemli” büyük bir yalan aslında.

Kaçındığınız kadın tipi nasıl?
Kaçındığım insan tipi var aslında; egosunu doğru yönetemeyen herkes... Yalanların havada uçuştuğu yerlerde duramıyorum. Belki de seneler sonra konuşulacak şeyleri ilk 10 dakikada konuşup o açıklığa kavuşabilmek istiyorum. Eğer benden çok korunmaya çalışılıyorsa kaçıyorum.

İlişki esnasında Tayanç Ayaydın değişiyor mu?
İlişki yaşamayı ve aşkı çok doğru iki insandan öğrendim; annem ve babamdan... Benim ilişkilerimin de onlarınkine benzer olmasını hayal ediyorum. Çok iyi arkadaşın, dostun kadın ve erkek olarak da birbirinden hazzetmesi vazgeçilmez bir şey. Bir grup içinde beni sevgilimle görseniz; o anda kimin sevgilim olduğunu anlamayabilirsiniz. Ama gözlerinin içine baktığımda da gözlerim ıslanıyorsa foyayı ele veririm.

Zamanında çok çapkınlık yaptım

Seks olmadan aşk olur mu?
Olmaz; seks olmadan hiçbir şey olmaz.

Platonik aşık olanlar peki?
Onlar zannediyorum ki aşka aşık olmayı tercih edenler... Seks hayatta çok önemli bir şey; kurulan ilişkide de taşıyıcı kolonlardan biridir. Birbirini çok seven ama ten uyumu olmayan çiftler ilişkilerine devam edemiyorlar.

İlişkinin temel taşı seks mi; hatta yüzde 90’ı diyen var?
Bence de öyle. Bazen sadece seksin ilişkiyi götürdüğü durumlar olur ama sekssiz bir ilişkiyi götürecek biçim zor.

Sadık bir aşık mısınızdır?
Evet, hem de fazlasıyla.

Yoldan çıkartmak zor mudur sizi?
Hiç kolay değildir, aşıksam ama...

Çapkın bir adam değil misiniz?
Zamanında çok çapkınlık yaptım. Annem beni; “Ciddi bir ilişkiye dek yaşayabileğin kadar deneyim yaşa ki, meraklarından uzaklaş. Çünkü insanlar merak ederler ve bazen sırf bu yüzden çok güzel bir şeyi yıkıp mahvedebilirler. Lütfen bu hataya düşme” diye çok uyardı. Ben de açıkçası bir dönem meraklarımın hemen hepsini giderecek kadar hovarda yaşadım.

Bir adam aynı anda iki kişiye aşık olabilir mi?
Aynı anda iki kişiye aşık olamayız ama bir ruha iki kişi sığar, evet.

Hiç böyle bir durum başınıza geldi mi?
Çok genç yaşlarda geldi.

Peki şu an gelebilir mi?
Yok, kaçarım hemen (Gülüyor)... Bir tanesi bile çok zor olabiliyor.

Şu an aşık mısınız?
Evet.

(Vatan)

Yayın tarihi: 24.03.2013
604
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.