Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

"İlişkimiz ayıp değil aşk"

"İlişkimiz ayıp değil aşk"

Kartal Özel Tip Cezaevi'nde ortaya çıkarılan aşk skandalının kahramanı Seylan Çördük, yan koğuşta kalan Kadriye Kübra Sevgi ile aralarındaki cinsel ilişkiyi doğruladı. Çördük, 20 cm kalınlığındaki koğuş duvarını delerek ilişkiye girdiği Kadriye Kübra Sevgi ile aralarında gönül bağı bulunduğunu ve ''kontrollü'' bir hamilelik gerçekleştirdiklerini söyledi.

PKK itirafçısı Kadriye Kübra Sevgi'nin hamile olduğunun anlaşılması üzerine Adalet Bakanlığı müfettişlerinin Türkiye'nin en güvenli cezaevlerinden biri olan Kartal Özel Tip Cezaevi'nde araştırma başlattı. Balkan Kardeşler cinayeti sanığı Seylan Çördük'ün, üzerine resim yapıştırarak gizlediği 8-10 santim çapında 20 santim uzunluğundaki delikten sevgilisi Kadriye Kübra Sevgi ile cinsel ilişkiye girdiği ve genç kadının hamile kaldığı belirlendi. Basında bu konuda yer alan haberler üzerine skandalın kahramanlarından Seylan Çördük, avukatı Bilal Kalaycı aracılığı ile açıklama yaptı.

Kontrollü bir hamilelik
Çördük açıklamasında yaşadıklarının ''ayıp'' değil ''aşk'' olduğunu söyledi. Çördük ''Cezaevinde ortaya çıkan gönül ilişkisi sonucu Kadriye Hanım, hamile kalmıştır. Bunun ayıplanacak bir tarafı yoktur. Bu olayda buzdağının görünen kısmı Kadriye ve Seylan. Görünmeyen tarafındaki gerçekler araştırılıp bulunmalıdır'' dedi. Aynı cezaevinde Halil Bezmen'e müşahade odasını beğenmediği için özel koğuş açıldığını iddia ederek içeride yaşananlara dikkat çeken Çördük ''Hiçbir görevlinin suçu yok mudur?'' diyerek bazı görevlilerin ihmali bulunduğunu ima etti. Sevgi ile birbirlerine gönülden bağlı olduklarını belirten Çördük, Sevgi'nin ''kontrollü bir hamilelik'' gerçekleştirdiğini, yani bilerek hamile kaldığını ve sağlığına dikkat ettiğini vurguladı.

Soruşturmayı yürüten müfettişler, Kadriye Kübra Sevgi'yi bitişik koğuştan başka bir koğuşa alarak Seylan Çördük'ten ayırdı. Eski bir cezaevi yetkilisi, geçmiş dönemlerde de özellikle yalnız kalan bazı tutuklu ve mahkumların duvara delik açarak yan koğuştakiler ile görüştüklerinin, sigara alışverişi yaptıklarının bilindiği belirtti. Yetkili bu durumda tespit edilen deliklerin kapatıldığını söyledi.
380
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.