Magazin

İkiz ve üçüzler şenlikte buluştu

İkiz ve üçüzler şenlikte buluştu

İzmir'de düzenlenen şenlikte ikiz ve üçüz kardeşler bir araya geldi. Özel Çınarlı Hastanesi'nde son 10 yılda dünyaya gelen sevimli ikiz ve üçüzler bir arada ilginç görünümler oluşturdular.

1992 yılında kurulan Özel Çınarlı Hastanesi'nin 10'uncu kuruluş yıldönümü İkizler- Üçüzler Şenliği'yle Aula Restoran'da kutlandı. Hastanede 10 yılda gerçekleşen 20 bini aşkın doğumun 350'sinin ikiz ya da üçüz bebek olduğu açıklandı.

Şenliğe bu bebeklerden 100'ü katıldı. Bebekler ve anne ve babaları ile doktorlarını biraraya getiren şenlikte eğlenceli saatler yaşandı. Bahçede çuval, halat çekme gibi yarışmalara katılan, uzun adam ve ilüzyon gösterilerini ilgiyle izleyen çocuklar şarkılar söyleyip dans etti.

Çocuklara pamuk helva, elma şekeri, macun, patlamış mısır ikram edilen şenlikte, yarışmalarda birinci olanlara sertifika verildi.

Özellikle tek yumurta ikizlerinin benzerliği ilginç görünümler oluşturdu. Aynı renk ve model giyinmiş bu kardeşleri anne babaları bile ayırt etmekte zorlandı.

Hastanenin Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Güngör Tuncay ile diğer doktor ve personelininin de katıldıkları şenlik, çocuklara ve ailelerine coşkulu, renkli, eğlenceli bir gün yaşattı. Şenlik, geleneksel hale getirilecek.
Yayın tarihi: 27.05.2002
205
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.