Magazin

İkinci masa operasyonu

İkinci masa operasyonu

İstanbul eğlence hayatının en hareketli olduğu bölgelerde geçen yıl uygulanmaya başlayan ‘masa-sandalye yasağı’na uymayan mekânlara önceki akşam baskın yapıldı.

ikinci masa operasyonu

Turistler şaşırdı

Beyoğlu Belediyesi’ne bağlı zabıta ekipleri, önceki gece Asmalımescit-Beyoğlu-Cihangir hattında ‘masa kaldırma’ operasyonu düzenledi. Yasağa uymayan mekânların önündeki masa ve sandalyeler ekipler tarafından toplanarak araçlara konuldu. yedikleri sırada oturdukları sandalye ve masaların alınmasına bir anlam veremeyen turistler büyük şaşkınlık yaşarken, mekân sahipleri duruma isyan etti.

Zaten sigara yasağı var

Operasyonlar sırasında Asmalımescit’te bulunan Nuri Alço, uygulamayı eleştirdi: “Burası turistik bir bölge. İstanbul’un göz bebeği, nostaljik bir yer. Böyle yasaklar konulmasına anlam veremiyorum. Zaten mekânlarda sigara yasağı var. İnsanların dışarıda oturmasını neden engelliyorsunuz? Ayrıca önceden buralar tinercilerden geçilmezdi. Bu masa sandalyeler konulunca tinerciler ortadan kayboldu. Bir sanatçı olarak bu duruma çok üzülüyorum.''

Yayın tarihi: 11.06.2012
349
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.