Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

İkinci gümüş Bahri'den

İkinci gümüş Bahri'den

28. Yaz Olimpiyat Oyunları'nda tekvandoda erkekler 80 kiloda Bahri Tanrıkulu, gümüş madalyada kaldı.

Faliro Olimpik Kompleksi Spor Salonu'ndaki tekvando müsabakalarının 3. gününde, akşam seansında yapılan erkekler 80 kilo final mücadelesinde, Dünya Şampiyonu Bahri Tanrıkulu, Sydney-2000 Olimpiyatları ile 2001 ve 2003 yıllarının Dünya Şampiyonu ABD'li Steven Lopez ile karşılaştı.

3-2 kaybetti
Kendisine göre daha deneyimli olan rakibi önünde ilk raundu 1-1 eşitlikle kapadıktan sonra 2. raundu 2-1 yenik bitiren Tanrıkulu'nun son raunddaki çabası, müsabakayı çevirmeye yetmedi ve karşılaşmayı 3-2 kazanan ABD'li sporcu, üstüste 2. kez olimpiyat altın madalyasını elde etti.

Barış istiyorum
Karşılaşma sonrasında Bahri Tanrıkulu, Türk ve Yunan bayraklarıyla salonda tur attı. Bu hareket, karşılaşma boyunca sürekli Tanrıkulu lehine tezahüratta bulunan Yunan seyircilerden de büyük alkış aldı. Tanrıkulu, karşılaşmadan sonra yaptığı açıklamada, ''Dünyada barış istiyorum. Ben 2000 yılında burada Avrupa Şampiyonu olduğumda yine Yunanlılar beni çok desteklemişti. Hepsine teşekkür ediyorum'' dedi.

Sevinçliyim
Olimpiyat Şampiyonu rakibiyle ilk kez karşılaştığını ifade eden Tanrıkulu, ''Bazı taktikler yaptım ama olmadı. Gümüş madalya için sevinçliyim ama finali kaybettiğim için üzgünüm. Bu madalyamı tüm Türk tekvandocularına armağan ediyorum'' diye konuştu.

İğne yapıldı
Bu arada Tanrıkulu'nun kolunda ilk maç sonunda yalnızca bir travma olduğu belirlenirken, daha sonra kırık olabileceği kuşkusuyla 3 tane lokal anestezi yapıldı. Yapılan anesteziler sonucunda sol kolu hissizleşen Tanrıkulu'nun, bu nedenle sol taraftan hep açık verdiği verakiplerinin de puanları hep bu bölgeden aldıkları ifade edildi.
437
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.