Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

İki yılda 300 kilo verdi

İki yılda 300 kilo verdi

ABD'de 2 yıl önce 486 kilo ağırlığında olan bir adam, son geçirdiği ameliyatla 180 kiloya düştü.

Nebraska eyaletinin Valentine kasabasında yaşayan 43 yaşındaki Patrick Deuel, önceki gün geçirdiği ameliyatla karnındaki yağ ve deri kütlesini aldırınca, 37 kilo daha vermiş oldu.

Ameliyatı yapan doktor Fred Harris, Deuel'in yürümesini güçleştiren yağ ve deri kütlesinin başarıyla alındığını, hastanın durumunun iyi olduğunu söyledi.

Dr. Harris, 2004'te mide küçültme ameliyatı geçirmeden önce 486 kilo olan Deuel'in bu son ameliyatla kaybettiği 37 kiloyu egzersiz yaparak vermesinin pek de olanaklı olmadığını ifade etti.

İlk yardım uzmanları, halen yaklaşık 180 kilo ağırlığında olan Patrick Deuel'i hastaneye götürmek üzere evinden çıkarmak için yatak odasının duvarını yıkmak zorunda kalmış, hasta, kapıları özel olarak genişletilmiş bir ambülansla taşınmıştı.

ABD'de en yaygın yapılan ve 'gastrik baypas' adı verilen mide küçültme ameliyatı ile mide hacmi daraltılarak hastanın alabileceği gıda miktarı azaltılıyor.
Yayın tarihi: 09.03.2006
305
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.