Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

İki turiste korku tazminatı

İki turiste korku tazminatı

İspanyol seyahat acentesi, iki turiste '17 Ağustos depreminden bir gün sonra İzmit'ten geçirip üzülmelerine neden olduğu için' tazminat ödeyecek.

Türkiye'de 17 Ağustos depremi sırasında İzmit'ten geçen iki İspanyol turist, mahkeme kararıyla seyahat acentesinden tazminat almaya hak kazandı.

Madrid İl Mahkemesi'nin açıkladığı kararda, seyahat acentesi, turistleri yeterince bilgilendirmemek, depremden dolayı programı değiştirmemek ve turistlerde moral bozukluğuna yol açmakla suçlandı.

Karara göre, Royal Vacaciones adlı seyahat acentesi, iki İspanyol turistin Türkiye gezileri boyunca harcadıkları 1000'er euro'yu kendilerine ödeyecek. İzmit depreminin meydana geldiği sırada İstanbul'da bulunan davacı turistlerin programa göre bir gün sonra İzmit üzerinden Ankara'ya gittikleri ve tanık oldukları görüntülerden dolayı 'ıstırap çektikleri, rahatsızlık duydukları ve korktukları' gerekçesiyle İspanya'ya döndüklerinde acente hakkında dava açtıkları belirtildi.

Seyahat acentesinin deprem hakkında yeterli bilgi vermemesinin turistlere moral açıdan zarar verdiğine hükmeden mahkeme, şirketin itirazını kabul etmedi.
(Radikal)
162
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.