Magazin

İki dev isim aynı filmde!

İki dev isim aynı filmde!

Sinemanın iki dev ismi, aktör Al Pacino ve yönetmen Brian De Palma, "Yaralı Yüz" ve "Carlito'nun Yolu" filmlerinden sonra yeniden bir araya geliyor.

Al Pacino- Brian De Palma

Başarılı oyuncu Al Pacino ve sinemanın dahi yönetmeni Brian De Palma, yıllar sonra yeniden aynı yapımda buluşuyor.

The Huffington Post sitesinde yer alan habere göre; De Palma'nın yönettiği "Yaralı Yüz" ve "Carlito'nun Yolu" filmlerinde birlikte çalışan ikili, üçüncü kez bir araya gelecek. Al Pacino'nun başrolünü oynayacağı, efsane kolej koçu Joe Paterno'nun hikayesini anlatan "Happy Valley" adlı filmi De Palma yönetecek.

Film Joe Posnanski'nin Paterno biyografisinden sinemaya uyarlanacak.

İlkinin yeniden aynı filmde buluşmasını değerlendiren Yapımcı Edward R. Pressman, trajik hatası nedeniyle gözden düşen karmaşık, oldukça dürüst bir adamın hikayesini anlatmak için daha iyi bir çift düşünemediğini belirtiyor.

Penn State Amerikan futbol takımının koçu Joe Paterno'nun 1966'da başlayan koçluk hayatı 2011'de seks skandalına karışmasıyla sona ermişti.

Skandalda Paterno, asistanı Jerry Sandusky'nin çocuklara cinsel tacizde bulunduğunu örtbas etmekle suçlanıyordu.

Paterno bu olaydan sonra 46 yıldır çalıştığı kurumdan kovulurken, 30 yılı aşkın süre boyunca yardımcılığını yapan ve çocukları taciz etmekle suçlanan Jerry Sandusky 30 yıl hapse mahkum oldu.

Yayın tarihi: 20.01.2013
596
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.