Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

'İhanetin "sanal"ı olmaz'

'İhanetin "sanal"ı olmaz'

Avustralya'da yapılan bir araştırmaya göre internet kullanıcıları, sanal ilişki ve gerçek bir ilişki ile, bunların yol açtığı duygusal sonuçlar arasında pek fazla fark görmüyor.

Araştırmaya katılanlara "siber-ilişki"yi ihanet olarak görüp görmedikleri sorulduğunda, yüzde 41'i bunun gerçek ilişkiden farklı olmadığını söyledi.

Washington Post gazetesinin web sitesinde yayınlanan habere göre, Western Syndey Üniversitesi tarafından 1117 kişi üzerinde yapılan araştırmaya katılanların bir bölümü, siber-seksi ihanet olarak değerlendirdi.

Araştırmayı yürüten Dr. Monica Whitty'e göre sonuçlar, çoğunluğun "siber seksi" ve "başkalarıyla mahrem bilgileri paylaşmayı" sadakatsizlik olarak gördüğünü ortaya koydu.

İnternet kullanıcılarının yüzde 56'sı, sevdiklerinin başka biriyle gerçek bir ilişki kurmasının "daha kötü" olduğunu söylerken, yüzde 41'i "internetle kurulan ilişkiyle gerçek ilişki arasında fark olmadığını" belirtti.

Kadın ve erkeklerin bu konuda farklı düşündüklerine dikkat çeken Whitty, "sanal" ile "gerçek" bir ilişkinin farklı olmadığını düşünenlerin çoğunluğunun olduğunu söyledi.

Araştırmaya katılanların yüzde 30'u, "heyecanlı bir internet sohbeti"nin, flörte giden yolu açtığını kabul etti ve bu tür bir chat'in isim ve başka kişisel bilgiler verme ve birbirlerine fotoğraf göndermeyle sonuçlanabildiğini söyledi.

Dr. Whitty, erotik içerikli internet sohbetinin, ortada fiziksel bir temas olmasa da ilişkiler üzerinde gerçekten etkili olduğunu belirtti.
187
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.