Magazin

İftar soframın baş misafiri Ali Taran'dır

İftar soframın baş misafiri Ali Taran'dır

İzlenme rekorları kıran programların medyatik yapımcısı Acun Ilıcalı, yenilik peşinde koşmaya devam ediyor. Bu sezon program listesine "Dancing With The Stars" adlı yarışmayı da ekleyecek olan Ilıcalı'yla hem yeni programı hem de bu yüksek tempoda ramazanın nasıl geçtiğini konuştuk.

Duyduğum kadarıyla şu sıralar epey yoğunmuşsunuz. Ramazan nasıl geçiyor bu yüksek tempoda peki?
- Küçüklüğümden beri oruç tutarım ama tatil dönemine denk gelince, bir de günler uzayınca zorlamaya başlıyor açıkçası... Ben de bu yüzden arkadaşlarımla şöyle bir sistem geliştirdim; normalde sabaha karşı 04.00-05.00 gibi yatardık, artık sabah 08.00'de yatıyoruz. Bu sistem çok tuttu. Çünkü böylece öğleden sonra uyanıyor, sonra işlere dalıyor ve sözünü ettiğim zorluğun üstesinden gelebiliyoruz.

Çocukluğunuzdan beri oruç tutuyormuşsunuz, peki unutamadığınız bir anınız var mı o yıllardan?
- Ramazanın yine yaza denk geldiği yallırdı. Abimle durduk yere koşu yarışması yaptık. Yıllardır bu yarışmayı neden yaptığımızın sebebini bulamadık ama bizim koşu bittiğinde saat 13.00'tü daha ve iftara yedi saat vardı. Hayatta bu kadar susadığımı, böyle zorlandığımı hatırlamıyorum.

Ya ailenizle yaptığınız iftarlar, sahurlar?
- Rahmetli annem ve babam da oruç tuttuğu için ramazan ayı bizim için çok özeldi. Evin hareketli çocuğu olmama rağmen iftar ve sahurda mutlaka buluşurduk. Ama sahur sofralarına taşıdığım 10-15 arkadaşım yüzünden sabahları kalkıp işe giden annem biraz zorluyordu.

O saatte arkadaşları nereden buluyordunuz?
- Geceleri zaman geçsin diye futbol maçı yapıyorduki. Sonra da maçtan çıkıp bizim eve,sahura gidiyorduk. Annem çok vefakar bir kadındı. Sahurdan sonra biz uyurken o işe giderdi.

Şimdiki iftarlar nasıl geçiyor peki?
- Her akşam Acun Medya ekibiyle iftar yapıyoruz. Kıvanç Tatlıtuğ'dan Okan Buruk'a pek çok arkadaşımız da zaman zaman bize eşlik ediyor. Ayrıca Ali Taran her iftarımızın baş misafiridir. Ben ramazan ayını çok seviyorum çünkü yılın başka hiçbir döneminde herkes aynı anda masaya oturmuyor, eskisi gibi kalabalık masaları olmuyor.

Bu arada Amerika'dan yeni bir format getireceğiniz konuşuluyor, o projeden biraz bahsedebilir misiniz?
- Evet, çok büyük sürprizlerim var. Dünyada çok tutmuş "Dancing With The Stars"ı Türkiye'de yapacağım. Ancak sürpriz olduğu için detayları şu an açıklayamıyorum. Ama söz veriyorum o sürprizleri ilk duyan siz olacaksınız.
(Hürriyet)
Yayın tarihi: 25.08.2010
312
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.