Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

İflas ettiği gün servet kazandı

İflas ettiği gün servet kazandı

45 bin dolar borcu vardı, eşiyle arası açılmıştı, son 1 dolarıyla loto bileti aldı, 149 milyon dolar kazandı.

Queens bölgesinde bir otoparkta kâhya olarak çalışan Kolombiya asıllı Amerikalı Juan Rodrigez, iflas ettiği gün cebindeki son 1 dolara aldığı loto biletiyle dolar milyoneri oldu. New York'a 20 yıl önce gelen Juan Rodrigez, bankalardan aldığı kredi kartlarının borçlarını ödeyemedi. Sekiz ayrı firmaya toplam 45 bin dolar borcu olan Rodrigez, mahkemeye başvurarak iflasını istedi. Borçları nedeniyle evliliğinde de sorunlar olan Rodrigez'in mahkeme raporunda, alacaklı firmalara ödeyecek tek kuruşunun olmadığı belirtildi.

Bankada 78 cent'i kalmıştı
Rodrigez iflas mahkemesine verdiği mal beyanında kişisel mal varlığı olarak ev kirası için verdiği 1300 dolar teminat, evindeki bilgisayar, printer, çeşitli ev eşyaları için 975 dolar, kıyafetleri için 200 dolar ve spor malzemeleri için 100 dolar mal beyanında bulundu. Rodrigez'in bankada sadece 78 cent'i kalmıştı.

İki işte birden çalışıyordu
İkinci iş olarak BMW ve Mercedes galerilerinde çalışan Rodrigez, geçen cuma günü cebinde kalan son 1 dolarına Mega Millions loto bileti aldı. Rodrigez, dört ayrı eyalette oynanan Mega Millions lotosunda şanslı altı numarayı bilip 149 milyon doların (yaklaşık 223 trilyon lira) sahibi oldu.
(Radikal)
Yayın tarihi: 25.11.2004
163
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.