Magazin

İçmimara baltalı infaz

İçmimara baltalı infaz

Güney Afrika'nın Johannesburg kentinde bir kişi, evinin dekoru hakkındaki fikirlerini beğenmeyerek eleştiren kadın iç mimarı baltayla doğradı.

Yerel gazetelerde yayımlanan haberlere göre, Jose da Silva adlı kişi, Johannesburg'un gözde semtlerinden birinde satın aldığı yeni evini dekore ettirmek için iç mimar Beatrice Harrowyn'u davet etti. Silva iç mimara yeni evinde neler yapmak istediğini anlattı, ancak iç mimar bu konuda hoş olmayan yorumlar yaptı. Duruma içerleyen Silva evin garajından aldığı baltayla iç mimarı öldürdü.

Öğretmenini anımsatmış
Silva çıkarıldığı mahkemede verdiği ifadede, iç mimarı hiç sevmediği eski okul öğretmenini hatırlattığı için öldürdüğünü söyledi. Kafasındaki sesin seri cinayetler işlemesini söylediğini ileri süren Silva, daha fazla kişiyi öldürmemek için yakalanmayı göze aldığını anlattı. Silva, polisin kendisini yakalamasının neden uzun sürdüğünü anlamadığını da sözlerine ekledi.
Yayın tarihi: 15.06.2004
403
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.