Magazin

İçkili araba kullananlara bedava cenaze

İçkili araba kullananlara bedava cenaze

ABD`de bir cenaze işleri şirketi, yeni yılda içkili araba kullanacakları konusunda teminat verenlerin, bir kaza halinde cenaze işlemlerini bedava yapacağını ilan etti.

Cenazeyi bedava getirmek isteyenlerin, şirketle, yeni yılda içkilia raba kullanacakları konusunda bir teminat anlaşması imzalamaları gerekiyor. Şirket yetkilileri, ehliyeti olan herkesin, yeni yıl arifesinde bu konuda bir anlaşma imzalayarak cenaze masraflarını bedavaya getirebileceğini, ancak şu ana kadar kendilerine başvuran olmadığını söylediler.

Grand Strand Ölü Yakma ve Cenaze Evi müdürü Chris Burroughs, amaçlarının içkili araba kullanılmamasına dikkati çekmek olduğunu belirterek, "Bir kişinin bile bu konuda durup düşünmesini sağlarsak çabamız boşa gitmeyecek" dedi. Bu konudaki fikir alkollü araba kullanılması yüzünden meydana gelen kazalarda ölenler için yılda ortalama 11 cenaze işlemi yapan Burroughs`un aklına, 4 yıl önce başlatılan içkili araba kullanma karşıtı bir kampanyadan gelmiş.

O zamanlar, Tennessee`de bir cenaze işleri şirketi bulunan Barry Miller, böyle bir kazada ailesinden bir kişiyi kaybedince "Dur ve Düşün Operasyonu"nu başlatmış. Şu ana kadar böyle bir anlaşmayı imzalamaya hiç kimsenin yanaşmadığını söyleyen Miller, zaten kendilerinin de bunu istemediğini, ancak bazen bir şeylere dikkati çekmek için aşırı uç yöntemlere başvurulabildiğini söyledi.
Yayın tarihi: 30.12.2002
204
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.