Magazin

Hz. İsa öpüşebilir mi?

Hz. İsa öpüşebilir mi?

Alman televizyon kanalı 'Pro7'de cuma günü yayınlanacak olan 'Da Vinci'nin Şifresi' adlı belgesel, şimdiden tartışma yarattı.

Dan Brown'un kitabından uyarlanan filmin yayım tarihi, Hıristiyanların kutsal bayramlarından Paskalya öncesi kutsal cuma gününe denk geliyor.

Paskalya, İsa'nın son yemeğini, ölümünü, insanlar için kendini feda edişini ve üç gün sonra dirilişini simgeliyor. Alman Bild gazetesinin haberine göre filmde Mecdelli Meryem (Maria Magdelena) ile ateşli bir şekilde öpüşen Hz. İsa, Katoliklerden tepki gördü. Katolikler filmin yayından kaldırılmasını istedi.

Belgeselde kötü yola düşen Meryem'e sahip çıkan Hz. İsa'nın ondan gizli bir çocuk sahibi olduğu belirtiliyor. Pro 7'nin sözcüsü Christoph Körfer ise 'Bu belgesel insanları gerçeği soruşturmaya itecek' demekle yetiniyor. İtalyan Kardinal Tarcisio Bertone'nin lanetlediği kitap, dünyada 25 milyon kişi tarafından okundu.
Yayın tarihi: 23.03.2005
418
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.