Magazin

Hürrem'e bir kötü haber daha!

Hürrem'e bir kötü haber daha!

Muhteşem Yüzyıl'ı yarıda bırakarak yurt dışına kaçan Meryem Uzerli yeni bir tartışmayı başlatırken, dizi oyuncularının aldığı ücretler TBMM gündemine taşındı.

hürrem

Habertürk’ten Saliha Çolak’ınhaberine göre; Meryem Uzerli’nin

CHP milletvekili Sezgin Tanrıkulu, dizioyuncularının aldığı astronomik rakamlara dikkat çekerek, ünlüoyuncuların aldıkları ücretleringerektirdiği ölçüde vergi ödeyipödemediklerini sordu. Tanrıkulu ayrıca konser sahneleri ve dizi setlerine vergi denetmeni gönderilip gönderilmediğini sordu.

BÖLÜM BAŞINA 60 BİN TL
CHP Milletvekili Sezgin Tanrıkulu Başbakan Tayyip Erdoğan’ın yanıtlaması istemiyle verdiği yazılı soru önergesinde, dizi oyuncularının aldığı yüksek ücretlere işaret ederek şöyle dedi:

- Asgari ücretten vergi alındığı, emekli olmasına karşın zor hayat şartları karşısında çalışmak zorunda kalan emeklilerden bile kesinti yapılan Türkiye’de sinema ve müzik sanatçılarının konser ve dizilerde aldığı yüksek ücretler kamuoyuna yansımıştır.

- Dizi başına 60 bin TL, 45 bin TL 40 bin TL ve 20 bin TL gibi ücretlerin alındığı ve bu ücretlerin sadece bir bölüm için sanatçılara ödendiği ifade edilmiştir.

- Bu kapsamda bu sanatçılar ne kadar vergi ödemiştir? Sanatçıların vergi borçları konusunda ne gibi işlemler yapılmıştır?

- Konser ve dizi setlerine vergi denetmeni gönderilmekte midir? Gerekli denetim yapılmakta mıdır?

- Vergi rekortmenleri sıralamasına hangi sanatçılar girmiştir? Vergi rekortmeni sıralamasına sanatçıların girememesinin sebebi nedir?

Yayın tarihi: 01.06.2013
575
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.