Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Hülya'ya kına gecesi

Hülya'ya kına gecesi

Sadettin Saran'la "evlendi, evleniyor" haberleriyle aylardır gündemde olan Hülya Avşar'ın Sarıyer'deki evinde kız kardeşleri ve yakın arkadaşlarının katıldığı kına gecesi düzenlendi.

Türküler eşliğinde
Uzun zamandır işadamı Sadettin Saran'la birlikte olan Hülya Avşar, önceki akşam Sarıyer'deki evinde bekarlığa veda etti. Evinde kız kardeşleri ve yakın arkadaşlarıyla birlikte kına gecesi düzenleyen Avşar'ın ellerine, "Yüksek yüksek tepelere ev kurmasınlar" türküsüyle kına yakıldı.

Saran'la birlikte Kemerburgaz'daki villaya taşınacak olan Avşar'ın, yeni evine götüreceği eşyalarının da yine türküler eşliğinde çeyiz bohçası yapılır gibi toparlandı.

Geleneklere uygun
Kız kardeşi Helin Avşar, en yakın dostu Dilara Endican, kızı Zehra'nın da hazır bulunduğu kına gecesinin organizasyonunu Helin Avşar yaptı. Geleneklere uygun olarak yapılan gecede Hülya Avşar'ın başına kırmızı eşarp örtüldü.

Ünlü sanatçının avucuna altın konulup kına yakıldıktan sonra şarkılar, türküler söylendi. Avşar'ın, oldukça duygusal anlar yaşadığı gelen bilgiler arasında. Bu arada ünlü çiftin nikah için gün aldığı, evlilik tarihini herkesten gizledikleri öğrenildi.
(Hürriyet)
Yayın tarihi: 12.05.2008
475
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.