Magazin

Hülya Avşar, Manukyan'ı oynayacak

Hülya Avşar, Manukyan'ı oynayacak

Genelev patroniçesi ve vergi rekortmeni Matild Manukyan'ın hayatı filme çekilecek. Senaryosunu Arda Uskan'ın yazdığı filmde, Manukyan'ı Hülya Avşar canlandıracak.

Hülya'nın yıllara direnen fotoları sağda

Hülya Avşar, genelev patroniçesi Matild Manukyan'ın hayatını konu alan bir sinema filminde, Manukyan'ı canlandırmaya hazırlanıyor. Dört yıl önce hayatını kaybeden ve sahip olduğu trilyonluk servetle tanınan Matild Manukyan'ın Pera'da geçen yaşamını, gazeteci-yazar Arda Uskan kaleme alacak.

Varisleri sahip çıkmalı
Projeyi, yazarımız Ali Atıf Bir'e açıklayan Hülya Avşar, uzun süredir ünlü patroniçenin hayatının filme çekilmesini istediğini söyleyerek, 'Projeyi ben önerdim' dedi. Ekrem Çatay'ın yapımcılığında çekilecek filme çok güvenen Avşar, Manukyan'ın varislerinin de projeye sahip çıkmasını arzuluyor.

'Pera kızı' Manukyan
Yaşamı boyunca birçok kuruluşa yardım eden Matild Manukyan, 1914 Beyoğlu doğumluydu. Pera (Beyoğlu) kızı olarak anılan Manukyan, 2001 yılında öldüğünde, tüm mirası, bugün 65 yaşında olan oğlu Kerope Çilingir'e kaldı.
(Hürriyet/Kelebek)
Yayın tarihi: 22.11.2005
1016
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.