Magazin

"Hülya Avşar kıllı"

"Hülya Avşar kıllı"

Bir süre önce yaptığı açıklamada entellektüel kadınların sıkıcı, çirkin ve bakımsız kadınlar olduklarını söyleyen Hülya Avşar'a yanıt gecikmedi.

Çiğdem Anad'ın moderatörlüğünde NTV'de yayınlanan '10 Kadın' programında Hülya Avşar'ın entellektüel kadınlarla ilgili sözlerine Türkiye'nin kendi alanlarında tanınmış 9 kadını Oya Başar, Gönül Yazar, Nazlı Eray, Güzide Duran, Günseli Kato, Hülya Uğur Tanrıöver, Funda Özkalyoncuoğlu, psikolog Eda Arduman yanıt verdi.

Anad, Hülya Avşar'ın entellektüel kadından ne anladığını kendisinin anlamadığını, konuyu bakımsızlık ve pisliğe kadar vardırmasının da anlaşılır bir durum olmadığını belirterek sözü diğer kadınlara bıraktı.

KAFASI KARIŞMIŞ!

Klinig Psikolog Eda Akduman, Avşar'ın eril değerleri entellektüellikle karıştırdığını belirterek "Eril değerler dediğimiz zaman biraz daha hedef odaklı, biraz daha sıkıcı, biraz daha açma kapama düğmesiyle işleyen bir değerler dizisinden bahsediyorum" diye konuştu.

EĞER BAKIMSIZLIK ENTELLEKTÜELLİKSE!

Akademisyen Hülya Uğur Tanrıöver, yapılan bir araştırmada, Türkiye genelinde insanların haftada bir yıkandığını ve 3 günde bir dişini fırçaladığı sonucunun ortaya çıktığını belirterek "Oradan hareketle tersten okuyarak diyebiliriz ki Türkiye'nin yüzde 90'ı falan çok entellektüel herhalde! Çünkü çok bakımsız herkes" diye konuştu.

O BENİMLE NE KONUŞABİLİR?

Nazlı Eray, Avşar'ın bu sözüne "Ben acaba onun programına çıksam sıkılır mıyım? Yani ne konuşurum ben onunla? O beni nasıl açabilir? Benim romanlarıma, kitaplarıma nasıl girebilir, ben de onu düşünüyorum" diyerek yanıt vermeyi tercih etti.

ÇOK GÜZEL BİR KADIN

Gönül Yazar, Avşar'ı daha güzellik kraliçesi olup tacı elinden alınmadan önceden beri tanıdığını ve çok güzel bir olduğunu söyledi.

AYNADA KENDİNE BAKIP KONUŞUYOR!

Oya Başar'ın yorumu ise hem ekran başındakileri hem de stüdyodakileri güldürdü. Başar, "O şimdi aynada kendine bakıyor, 'Ben güzelim' diyor. O hep güzel olduğuna inanan bir kadın. Çevresinden de hep 'Sen çok güzelsin, çok güzelsin' denmiş. Bakıyor ki 'Ben çok güzelim ama entellektüel değilim. Demek ki güzel olan entellektüel olamaz' diye düşünüyor. Kendinden bakarak biçiyor yani. İnsan kendisini nasılsa, karşısındakini de öyle zanneder" şeklinde konuştu.

HÜLYA AVŞAR KILLI!

Radyocu Funda Özkalyoncuoğlu, Avşar'ın entellektüel kadınlarla ilgili olarak yaptığı 'kıllı' tanımını eleştiren Hülya Özkalyancıoğlu, "Ortalama Türk kadını kılına göre daha kıllı bir kadın galiba. Hülya Avşar kıllı. Onun söylediğinden yola çıkarak söylüyorum. Ortalama ben ayda bir kez ağda yaptırıyorum ve benim bütün arkadaşlarım da böyle. Ayda bir ağda yaptırıyor dediği zaman orada bir kavram kargaşası var. Bir de entellektüel kadınlar pipo içmezler. Orada biraz kavram kargaşasına düşmüş" diye konuştu.

HÜLYA'YA FORMAT ATILMASI LAZIM!

Akşam gazetesinde yazan Mutlu Tönbekici, Avşar'ın sözlerine "80'lerden kalma solcuları falan tasvir ediyor... Sanırım Hülya Avşar, o parka, postal döneminde kalmış. Onun ciddi bir update'e, güncellemeye ihtiyacı var. Ben onu anladım" dedi.

O BENDEN SIKILMAZ DA...

Günseli Kato ise Avşar'ı Ayvalık'taki yazlıktan tanıdığını belirterek "Çok nazik, sanatçıya değer veren biri... (Anad: Sen sıkıcı gelebilirsin ona) Zannetmiyorum, ben sıkıcı gelmem. Ben sıkıcı bulabilirim. Ben sıkıcı gelmem ona, renkli bir tipim... Akıllı kadın. Ben beğeniyorum Hülya Avşar'ı. Cesurca, bazen de lüzumsuz şeylerle gündemi hareketlendirmek, kendinden bahsettirmek istiyor...Kendisi istiyor ve biz de konuşuyoruz işte. Bütün Türkiye konuşuyor" dedi.

NEYE GÖRE SÖYLEMİŞ?

Güzide Duran ise "Ben tamamiyle Hülya Avşar'ın dediğine katılmıyorum. Ben de evde kitap okuyorum ama entellektüel miyim değil miyim bilemem. Bunu neye göre söylemiş?" dedi.

Televizyon Gazetesi.com
Yayın tarihi: 20.12.2009
668
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.