Magazin

Hoşgeldin Bambu bebek

Hoşgeldin Bambu bebek

Darıca'daki Boğaziçi Hayvanat Bahçesi'nde bebek heyecanı yaşanıyor. Afrika kökenli zebra ailesinin hafta sonu dünyaya gelen sevimli bebekleri "Bambu" hayvanat bahçesinin neşe kaynağı oldu.

İsviçre'de'den 7 yıl önce Darıca'ya getirilen 8 yaşındaki dişi ve 9 yaşındaki erkek zebranın beraberliklerinden bir erkek yavru dünyaya geldi. "Bambu" adı verilen bebek, "Türkiye'de doğan ilk zebra" unvanını da taşıyor. Geçtiğimiz cumartesi dünyaya gelen minik zebra için parkın veterineri Yücel Yılmaz, "Çok rahat bir doğum oldu. Zebraların hamilelikleri 12 ay sürüyor. Dünyaya gelir gelmez yürümesi, bizi bir baba kadar mutlu etti" dedi.

Yürüme çabası, yaramazlıkları, annesinden süt emmek için gösterdiği çaba, büyük bir heyecanla izleniyor. Afrika'da koruma altındaki "Hartmann's dağ zebraları" türünden olan çiftin yavruları Bambu, şimdilik 20 kilo ağırlığında. Büyüdüğünde 400 kilo ağırlığa ulaşacak.
Yayın tarihi: 23.10.2003
572
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.