Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Horlamaya 10 dakikada son

Horlamaya 10 dakikada son

Geceleri kabusa çeviren horlama pek çok çiftin sorunlarından. Oysa boşanmaya kadar götüren horlamadan basit bir cerrahi operasyonla kurtulmak mümkün.

Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi Yakutiye Araştırma Hastanesi Kulak Burun Boğaz Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Yavuz Sütbeyaz, horlamanın 10 dakikalık bir operasyonla ortadan kaldırıldığını bildirdi.

Türk halkının yüzde 10'unun horladığını anlatan Prof. Dr. Yavuz Sütbeyaz, şöyle dedi: "Modernize olmuş çiftler uykularına önem veriyor. Çiftlerin her ikisi de çalıştığı için geceyi uykuda geçirmesi gerek. Çiftlerden biri horluyorsa bunun yanında uyumak mümkün değildir. Çünkü çevredekiler bile horlama sesinden rahatsız olur. Horlamanın en büyük sebeplerinden birisi şişmanlık olarak kabul ediliyor. Ama organik bazı bozukluklar da horlamaya neden oluyor.

Horlama yüzünden çiftler boşanmaya kadar gidiyor. Oysa 10 dakikalık bir radyo frekans cerrahi dediğimiz yöntemle yapılan ameliyatla horlama sona eriyor."
(DHA)
Yayın tarihi: 13.11.2002
457
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.