Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Homer ve Marge'ın aşkının üstüne yok

Homer ve Marge'ın aşkının üstüne yok

Birbirlerine tamamıyla zıt kişiliklere sahip olmalarına rağmen, 17 yıllık çizgi karakterler Homer ve Marge Simpson tüm zamanların en iyi hayali çifti.

Bir televizyon stüdyosunda Matt Groening sayesinde doğan beş kişilik Simpson ailesi 17 yıldır ekranların en çok sevilen çizgi filmlerinden biri. Ayrıca bu kadar uzun süre yayında kalmış olması onu Amerikan tarihinin en uzun süre izlenen dizisi de yapıyor. Türkiye'de de durum farklı değil. Hayranları her hafta cumartesi ve pazar günleri bu ailenin hayatını izlemek için televizyon karşısına geçiyor.
Artık bu popüler ve komik ailenin yeni bir unvanı var. Disney IceSM adlı şovun izleyicileri Homer ve Marge Simpson'ı tüm zamanların en iyi hayali çifti seçti. Asıl şaşırtıcı nokta Simpsonların aşk der demez akla ilk gelen çift olan Shakespeare'in 400 yıllık Romeo ve Jülyet'ini geride bırakmış olmaları.

Gelelim bu en büyük aşka... Marge ve Homer'ın ilişkisi nezarethanede başlar. Gençlik yıllarında bir hayli isyankar olan hippi Marge feminist bir protestoda sutyen yaktığı için gözaltına alınır. İlk görüşte aşık olduğu Homer J. ise banyoda sigara içtiği için tutuklanmıştır. Dizinin hayranları Homer'ı sürekli yiyen, bira içen, televizyonla karısından daha çok ilgilenen, romantizmin yanına pek yaklaşmayan bir adam olarak bilir. Rahat rahat geğirir ve sorumluluklardan kaçmak için yalanlar söyler. Marge ise ihtiyacı olduğunda kocasının arkasında duran ama bir hata yaptığında da onu ayıplamaktan geri kalmayan, her zaman hoşgörülü, sabırlı ve bayağı inatçı bir kadındır. Aslında birbirine pek uygun bir çift olarak görünmeseler de, ne kadar kavga etseler de sonunda hep aşkları kazanır. Birbirlerinden asla vazgeçemezler. Tüm zamanların en büyük aşıklar seçilmeleri boşuna değil.

Marge hakkında bilinmeyenler...
34 yaşındaki Marge Simpson'ın tam adı Marjorie "Marge" Bouvier Simpson. Bu Simpson ailesinin yaratıcısı Matt Groening'in annesinin adı. Marge silahlara ve şiddete karşı duyduğu nefretle ünlü olmasına rağmen bir ara polislik yaptı. Hatta sevgili kocası Homer'ı tutuklamak zorunda kaldı.

Sıradan ve tipik bir anne zannedilen mavi saçlı bir bölümde kumar bağımlısı olmuş, başka bir bölümde de Thelma ve Louise benzeri arabalı polis kovalamacasının kaçan tarafında yer almıştı.

Upuzun mavi saçlarının arasından her an her şey çıkabilir: Bozuk para, küçük hayvanlar...
O sorunları çözen ve mutluluk saçan bir kadın. "Hadi tüm dertlerimizi unutalım ve kocaman bir kase çilekli dondurma yiyelim" sözünden anlaşıldığı gibi...

"Nükleer reaktör kadına benzer, doğru düğmeye basmak gerek"
Gelmiş geçmiş en büyük aşık adam seçilen Homer Simpson'dan evliliğe, aşka ve aileye bakışını anlatan birkaç "anlamlı" söz:
 • Bart, 10 bin dolarla milyarder olunabilir. Böylece birçok faydalı şey satın alabiliriz! Mesela aşk!

 • Oğlum, kadınlar biraya benzer. Aynı onun gibi güzel görünürler, güzel kokarlar. Ama bir tane yetmez, aynı birada olduğu gibi.

 • Marge, yalan söylemek için iki kişi gerekir. Biri yalanı söyler, biri de onu dinler.

 • Dışarı çıkmamızın ne anlamı var ki? Yine geri dönmeyecek miyiz?

 • Tüm aileyi kaçıran uzaylıya: Beni yeme, bir karım ve üç çocuğum var! Onları ye.

 • Seni çok özleyeceğim Marge. Sadece seks yüzünden değil tabii, hazırladığın yemekleri de özleyeceğim.

 • Marge, içimde bir boşluk var. O boşluğu ailem ile doldurmaya çalıştım, din ile, arkadaşlıklar kurarak doldurmaya çalıştım; fakat hiçbiri işe yaramadı. Sanırım aradığım şey bir koltuk.

 • Nükleer reaktör kadın gibidir. Gereken tek şey el kitabını okumak ve doğru düğmelere basmak.

 • Psikiyatra niçin ihtiyacımız var ki? Biz çocuğumuzun dengesiz biri olduğunu biliyoruz.


 • Tüm zamanların en romantik çiftleri
  1- Homer ve Marge Simpson
  2- Romeo ve Jülyet
  3- Miki ve Mini

  Disney IceSM'in düzenlediği yarışmaya toplam 4 bin 500 yetişkin ve çocuk katıldı. Homer ve Marge Simpson birinci, Romeo ve Jülyet ikinci seçilirken üçüncü olan hayali çift de çok iyi bildiğimiz bir ikili: 76 yıllık Mickey ve Minnie Mouse yani Miki ve Mini. Onları dördüncü sırada Emily Bronte'nin ünlü romanı "Uğultulu Tepeler"den tanıdığımız Heathcliff ve hastalıklı bir tutkuyla bağlı olduğu Catherine izliyor. "Friends" adlı dizinin evli çifti Monica ve Chandler Bing ise beşinci. Altıncı sıradaki büyük aşk da "Grease" filminin asi çocuğu Danny Zuko ve sonradan tatlı kız imajından sıyrılıp derilere bürünen Sandra D. Hatırlarsanız bu iki karakteri John Travolta ve Olivia Newton John oynamıştı. Yedinci sırada "Rüzgar Gibi Geçti"nin kahramanları geliyor: Tutkulu aşkları ve alevler ortasındaki öpüşmeleriyle ünlü Rhett Buttler ve Scarlett O'Hara. Yani Clark Gable ve Vivien Leigh. Onları sırasıyla "Toy Story"den Bay ve Bayan Patates Kafa, Peter Pan ve Wendy, son olarak da "Sex and The City" dizisinden Mr. Big ve Carrie izliyor.
  (Milliyet Pazar)
  475
  dahafazlası
  YORUMLAR
  Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.