Magazin

Hollywood'un sertleri hüngür hüngür

Hollywood'un sertleri hüngür hüngür

Fotoğraf sanatçısı Sam Taylor-Wood, beyazperdenin sert erkeklerinin hüngür hüngür ağlayan fotoğraflarını yeni sergisine koydu.

Sam Taylor-Wood, 'Ağlayan Erkekler' (Crying Men) başlıklı sergisinde Tim Roth, Gabriel Byrne, Laurence Fishburne, Woody Harrelson, Jude Law, Hayden Christiansen, Robert Downey Jr., Paul Newman, Ed Harris, Benicio Del Toro, Willem Dafoe, Kris Kristofferson gibi sinemanın sert erkeklerini ağlattı.

'Gerçekten ağladılar'
Film yıldızlarının da 'hassas yönleri' olabileceğini gözler önüne sermek isteyen Taylor-Wood, oyunculardan fotoğraflarda 'gerçekten ağlamalarını' istedi ve elde ettiği sonuçtan çok memnun kaldı.

Özellikle 'Rezervuar Köpekleri'nin (Reservoir Dogs) ünlü oyuncusu Michael Madsen'ın 'sert adam' portresinden uzaklaşarak gözyaşlarına boğulduğu çalışmasının şaşırtıcı olduğunu belirtti.

Kimi zorlandı, kimi hemen ağladı
Bazı oyuncuların ağlamakta zorlanmadığını dile getiren sanatçı, "Bazı aktörler daha çekim başlamadan gözyaşı dökmeye başladı ama kimisine bu çok zor geldi. "Bu çekim için seçilen ve Hollywood'un sert aktörleri olarak bilinen tüm oyuncular, farklı bir yönlerini sergiledi" dedi. Sergi, Londra'daki White Cube Sanat Galerisi'nde yarın izlenime sunulacak.
Yayın tarihi: 29.10.2004
605
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.