Magazin

Hollywood'un latin ateşleri

Hollywood'un latin ateşleri

Sinema sektörünün kalbinde melezlerin hakimiyeti sürüyor. Eva Longoria, Paz Vega, Eva Mendes gibi Latin kökenli esmer bombaların yıldızı birbiri ardına parlıyor.

Çoğu İspanyol kökenli olan yeni kuşak güzeller, kariyer basamaklarını hızla tırmanırken; yapımcılar da filmlerinde onları görmek istiyor.

EVA LONGORIA
Emmy ödüllü TV dizisi 'Desperate Housewives'taki performansı ile herkesin beğenisini kazanan Eva Longoria, oyunculuğa modellikten gelen bir Latin güzel. Şu sıralar ünlü markası Loreal'in de yeni yüzü olan Longoria, küçükken çok çirkin olduğunu söylüyor. Latin olduğu için kendisini yeterince ifade edemediğini iddia eden Eva, "İnsanlar bizi yeterince tanımıyor" diyor.

EVA MENDES
Houston'da doğan Küba asıllı bir aileden gelen Mendes, ilk çıkışını başrollerini Denzel Washington ve Ethan Hawke ile paylaştığı 'Training Day'de gösterdi. Daha sonra 'Once Upon A Time In Mexico', 'Stuck On You' ve 'Hitch' filmleriyle oyunculuğa iyice ısındı. Üniversite yıllarında fotoğrafçı olan bir komşusuna pozlar veren Mendes, kariyer basamaklarını güzelliği ile çıkmaya başladı.

JESSICA ALBA
'Günah Şehri' ve 'Fantastik Dörtlü' filmlerinin yıldızı Jessica Alba, şu sıralar Hollywood'taki en popüler melez. Sinemaya ilk başladığı yıllarda, başrole kadar gelebilmek için bir çok zorluk yaşadığını söyleyen Alba, "İlk zamanlar da hep evin hizmetçisinin kızı için rol teklif edilirdi. Melez tenli olduğum için bu roller bana uygun görülürdü" diyor. Babası Meksikalı olan Alba, "Sinema endüstrisi, Latin olduğum için sürekli önüme engel koydu" diye dert yanıyor.

MICHELLE RODRIGUEZ
Dominik Cumhuriyeti ve Porto Riko karışımı bir aileden gelen Rodriguez, Teksas'ta doğdu. 'Resident Evil' ve 'S.W.A.T' filmlerinde oynayan Rodriguez, seks bombası olarak nitelendirilmekten hiç hoşlanmıyor. Rodriguez, "İnsanların bana seks objesi olarak bakmasına sinir oluyorum. Yeteneğimi fark etmelerini istiyorum" diyor.

PAZ VEGA
Sinema kariyerine İspanya'da oynadığı '20 İspanyol' filmiyle başlayan Vega, adını en çok 'Sex And Lucia' ve 'Talk To Her' filmleriyle duyurdu. Kendisi gibi İspanyol asıllı Penelope Cruz'a benzetilen güzel oyuncu, bu sene 'Harry Potter' filmlerinin yıldızı Daniel Radcliffe ile 'December Boys' adlı filmde oynayacak. Vega, Hollywood'ta yerini sağlamlaştıracak.

ROSARIO DAWSON
'Büyük İskender' filminin yıldızı Rosario Dawson, Porto Rico- Küba- Afrika- Amerikan- İrlanda karışımı 'çok uluslu' bir aileden geliyor. 16 yaşındayken yapımcı Larry Clark'tan oyunculuk teklifi alan Dawson, daha sonra 'Siyah Giyen Adamlar II', '25. Saat' ve 'Günah Şehri' filmlerinde oynadı.
Yayın tarihi: 01.09.2005
414
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.