Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Hollywood'dan 10 anti-Bush filmi

Hollywood'dan 10 anti-Bush filmi

ABD seçimleri yaklaşırken, Hollywood yıldızları da 10 kısa anti-Bush filmi çekti.

ABD Başkanı George W. Bush karşıtı kampanyaya sadece yetenekleriyle değil paralarıyla da destek veren yıldızlar arasında Martin Sheen, Matt Damon ve Scarlett Johansson gibi isimler var.

Hepsi, Bush'u siyasetten silmeyi misyon edinmiş MoveOn örgütü adına çalışıyor. Son olarak çekilen anti-Bush filmlerinin altında da Doug Liman, Rob Reiner ve John Sayles gibi yönetmenlerin imzaları bulunuyor. MoveOn örgütünün sözcüsü Laura Dawn, filmlerin ilk etapta İnternet'ten yayımlanacağını, halk tarafından beğenilmeleri durumunda televizyonlarda da gösterilebileceğini duyurdu.

MoveOn'da Bruce Springsteen, John Mellencamp, Babyface, Ben Harper gibi sanatçılar ve Pearl Jam, R.E.M. ve Dixie Chicks gibi gruplar da Bush'a tepki yağdırıyor.

Öte yandan, cep telefonları için video oyunları üreten Sorrent şirketi, Başkan Bush ve rakibi Demokrat John Kerry'yi ringde boksör olarak karşı karşıya getiren bir cep telefonu oyunu üretti.
(Radikal)
403
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.