Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Hollywood'da telekulak krizi

Hollywood'da telekulak krizi

Müşterileri için ünlü Hollywood yıldızlarının telefonlarını dinlemekle suçlanan 'sosyete dedektifi' Pellicano tutuklandı.

Los Angeles savcılığının hakkında yasadışı biçimde telefon dinleme, özel bilgilere ulaşma ve suç örgütleriyle işbirliği yapma suçlamalarıyla dava açtığı 61 yaşındaki Anthony Pellicano isimli özel dedektifin telefonlarını dinlediği ünlü isimler arasında Sylvester Stallone, Keith Carradine gibi aktörler ile yapımcı Aaron Russo da bulunuyor.

Savcılığın iddianamesi karşısında masum olduğunu savunan ve daha önce yasadışı silah bulundurmak suçundan 30 ay hapis yatan Pellicano'nun, işbirliği yaptığı altı kişiyle birlikte yargılanacağı açıklandı.

Hollywood jet sosyetesinin favori dedektifi olarak tanınan Pellicano, müşterileri için polislere ve telefon şirketi çalışanlarına rüşvet vererek, ünlü yıldızlara ait gizli bilgilere de ulaşmakla suçlanıyor. Dedektifin dinlediği ünlü Hollywood yıldızları arasında Stallone ve Carradine'nin yanı sıra Garry Shandling ve Kevin Nealon bulunuyor.

Pellicano'nun gazeteci Anita Busch ve Bernard Weinraub ile yıldız ajanları Bryan Lourd ve Kevin Huvane'i de dinlediği açıklananlar arasında.
(Radikal)
296
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.