Magazin

Hollanda Demiryolları'ndan örnek uygulama

Hollanda Demiryolları'ndan örnek uygulama

Hollanda'da hızlı trenlerde kütüphane uygulamasına geçiliyor. Sessiz bölüm adı verilen proje uyarınca, oluşturulacak bölümlerde sadece alçak sesle konuşulabilecek. İşin en güzel tarafıysa bu bölümlerde cep telefonuyla konuşmak yasak!

Hollanda Demiryolları İşletmesi, gelecek yıldan itibaren hızlı trenlerde "sessiz bölümler" oluşturacak. Yolcuların rahat etmesi amacıyla oluşturulacak sözkonusu bölümlerde yolcular hiç konuşmayacak ya da çok alçak sesle konuşma hakkına sahip olacaklar.

Yolcuların okuması için çizgi romanlar ve dergilerin konulacağı bölmelerde cep telefonuyla konuşmak da yasak olacak. "Sessiz bölümler" hem birinci sınıf, hem de ikinci sınıf vagonlarda bulunacak. Konuya ilişkin bir açıklama yapan Demiryolları İşletmesi, deneme amacıyla bu yıl bir trende yapılan uygulamaya yolcuların yüzde 70'inin olumlu yanıt verdiği ve yolcuların isteği üzerine uygulamanın genişletileceği vurguladı.
Yayın tarihi: 01.09.2003
296
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.