Magazin

Hızlı gelen şöhret çoğuna yaramadı

Hızlı gelen şöhret çoğuna yaramadı

BBG, Popstar, Türkstar, Gelinim Olur Musun tarzı reality show'lar, onlarca genci bir anda şöhret yaptı.

Yarışma ünlüleri sağda!

Ancak birkaç hafta içinde Türkiye'nin tanıdığı isimler haline gelen bu gençler, aynı hızla gözden düşmenin faturasını ağır ödüyorlar. İçlerinden birkaçı başarıya ulaşsa da, büyük bölümü psikolojik rahatsızlıklar yaşıyor.

Tehditten yargılandı
BBG evinin kabadayı tavırlarıyla tanınan "Baba" lakaplı yarışmacısı Uğur Bodur, yarışmadan diskalifiye edildikten sonra yapımcı şirketi tehdit ettiği gerekçesiyle gözaltına alındı. Bir şiir albümü çıkaran Uğur Bodur, şu sıralar dizi oyunculuğu yapmak için yapımcılarla görüşüyor.

En sansasyonel ikili
Tülin ve Caner ikilisinden Caner, canlı yayında kafasında bardak kırarak TV tarihine geçti! Tülin ise sinir krizleri geçirip hastaneye kaldırıldı. Tülin, "Akşam Yıldızları" programını sundu. Caner, asker kaçağı olduğu gerekçesiyle gözaltına da alınmıştı.

Şöhretini sürdüremedi
Popstar yarışmasında müzik tarzı, Deniz Seki'nin jüri üyeliğini bırakmasına yol açması ve geçmişte işlediği cinayet suçuyla uzun süre Türkiye'nin gündeminde kalan Bayhan, yarışmayı üçüncü bitirmişti. Bayhan, "Hayal Edemiyorum" adlı bir albüm çıkardı, beklediği ilgiyi görmedi.

Müzik olmadı, bar açtı
İlk BBG'nin birincisi Melih Değirmenci, aynı yarışmadaki en büyük rakibi Eray ile Star TV'de yayınlanan 'Tuzukurular' adlı dizide rol aldı. Ardından 'Kölen Olurum' adlı bir albüm çıkaran Melih, şu sıralar İzmir'de bir bar işletiyor.

Futbol yorumcusu oldu
Fanatik Fenerbahçe taraftarı Edi, BBG 2 yarışmasında asabi tavırları ile dikkat çekmişti. Sonunda yarışmada birinciliği kazandı ve 150 milyarlık büyük ödülün sahibi oldu. Edi, yarışmadan sonra uzun süre konuşmadığı babasıyla barıştı, ardından Habertürk'te futbol yorumculuğuna başladı. Bir süre Tercüman Gazetesi'nde de futbol yazarlığı yapan Edi, televizyon kariyerine reklam oyunculuğuyla devam ediyor.

Ünü sınırları aştı
Katıldıkları yarışmalarla şöhreti yakalayanlar arasında belki de en şanslısı Özgür Çevik... Akademi Türkiye adlı müzik yarışmasından başarıyla çıkan Çevik, kendisinden albüm beklenirken, dizi oyuncusu olarak sevenlerinin karşısına çıktı. 'Yabancı Damat' dizisi, onun için dönüm noktası oldu. Nehir Erdoğan'la çok iyi bir ikili oluşturan Özgür Çevik'in ünü, dizinin Yunanistan'da da büyük ilgi görmesi sayesinde Türkiye sınırlarını aştı. O, son dönemin en sevilen genç oyuncularından artık...

Şimdi üçü de albümlü
Bu tür yarışmalardan çıkan Abidin, Eser Bayar ve Ufuk Çakır da albüm çıkaran genç yetenekler arasında.

Çıkışı sürüyor
Popstar yarışmasını ikinci bitiren Firdevs, geçtiğimiz Mart ayında kendi adını taşıyan bir albüm çıkardı. TV programlarında sürekli boy gösteren ve yaz boyunca birçok ilde konser veren Firdevs, yeni kasetini bir yıl içinde piyasaya sürmeyi hedefliyor. Kısacası o, bu yarışmalardan kárlı çıkan ender isimlerden...
(Hürriyet)
Yayın tarihi: 20.09.2005
324
dahafazlası

ata

YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.