Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Hitchcock'un 'Kuşlar'ı geri dönüyor

Hitchcock'un 'Kuşlar'ı geri dönüyor

Korku sinemasının büyük ustası Alfred Hitchcock'un tüyleri diken diken eden kuşları, 42 yıl sonra bir kez daha kanat çırpmaya hazırlanıyor.

Gerilim türünün başyapıtlarından olan "Kuşlar-The Birds" adlı film, yeniden beyazperdeye aktarılacak.

Üstünden 25 yıl geçti
29 Nisan'da 25. ölüm yıldönümü olan Hitchcock'un, ismiyle özdeşleşen yapıtlarından "Kuşlar"ı, "Armageddon" ve "Pearl Harbour" filmlerinin ünlü yönetmeni Michael Bay, yeniden beyazperdeye getirecek. Universal Pictures tarafından 42 yıllık uykusundan uyandırılacak "Kuşlar", tıpkı daha önce Hitchcock'un yaptığı gibi Daphne Du Maurier'in kısa öyküsünden uyarlanacak.

Tam bir efsane
Rod Taylor, Jessica Tandy, Suzanne Pleshette ve Tippi Hedren'in başrolünü paylaştığı filmde, martı ve kargaların çoğunlukta olduğu on binlerce kuş yer almıştı. Filmdeki kuş sesleri müzik yerine kemanla yapılan bir efekt sayesinde çıkarılmıştı. Alfred Hitchcock ise her yapımında olduğu gibi bu filminde de bir sahnede birkaç saniye rol almıştı.

Film, bir kasabada birdenbire kuşların insanlara saldırmaya başlamasını ve kasabanın yaşantısını altüst etmelerini konu alıyor.

'Kuşlar', Hollywood'da, örümcek, timsah, köpekbalığı ve köpek gibi hayvanların korku saçtığı filmlerinin ilk örneklerinden biri olarak sinema tarihine geçti.

Yıldız Savaşları dizi oluyor
Bu arada, "Star Wars" (Yıldız Savaşları) filmlerinin yakında televizyona uyarlanması planlanıyor. Daily Variety gazetesinin haberine göre, "Star Wars" filmlerinin yaratıcısı ABD'li yönetmen George Lucas, tüm dünyada ilgiyle izlenen filmlerini televizyon için iki dizi halinde uyarlamayı düşündüğünü belirtti.

Hollywood gazetesinin haberinde, Lucas'ın hafta sonunda Indianapolis'te toplanan "Star Wars" hayranları konferansında konuştuğu belirtilerek, dizilerden "Clone Wars" adı verilecek olanın 30 dakika ve 3 boyutlu olmasının planlandığı kaydedildi. "Televizyon filmi için bir yıldan önce çekimlere başlayamayız" diyen Lucas, halen projeyle ilgilenen televizyon kanalı bulunmadığını da ifade etti. Bu arada, ilki 1977'de gösterilen "Star Wars" filmlerinin altıncı ve sonuncusu "Revenge of the Sith" (Sith'in İntikamı) 19 Mayıs'tan itibaren gösterime girecek.
263
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.