Magazin

Hitchcock'un 'Kuşlar'ı Çorum'da

Hitchcock'un 'Kuşlar'ı Çorum'da

Gerilim filmlerinin usta yönetmeni Alfred Hitchcock'un 'Kuşlar' filmi, Çorum'da gerçek oldu.

Kış aylarının soğuk geçmesi ve kent çevresindeki ağaçların kesilmesi nedeniyle serçe, sığırcık ve kumru sürüleri, Çorum şehir merkezini istila etti. Gökyüzünde bir bulut gibi uçuşan kuşlar, kentin iki büyük caddesi Gazi ve İnönü'deki ağaçlara tüneyince Çorumlular endişeye kapıldı. Binlerce kuş hem çevre kirliliği yarattı, hem de gürültüye neden oldu. Kuşlar, esnaf, otomobil sahipleri ve temizlik işçilerini üzerken, oto yıkamacılarını ise sevindirdi.

Çorum Belediyesi yetkilileri, kenti kuş istilasından kurtarmanın tek çaresinin ağaçları kesmek olduğunu açıkladılar. Ancak bunun da kısa vadede mümkün olmadığını kaydettiler. Kuşgözlem Topluluğu Başkanı Sönmez Yanardağ da, gelecek tehlikeye dikkati çekti. Kent çevresinin acilen ağaçlandırılması gerektiğini ifade eden Yanardağ, 'Asıl tehlike kargaların gelmesi. Kargalar daha iri yapılı ve daha saldırgandırlardır' dedi.
Yayın tarihi: 19.01.2005
408
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.