Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Hırsızlar asla tatil yapmaz!

Hırsızlar asla tatil yapmaz!

Bayram dolayısıyla hırsızlık olaylarında artış olabileceğine dikkat çeken emniyet yetkilileri, vatandaşlara uyarıda bulunuyor.

Bayram tatillerinde vatandaşların artan hırsızlık olaylarına maruz kalmamaları için dikkatli olmaları gerektiğini hatırlatan emniyet yetkilileri, özellikle bayram alışverişlerinde yankesicilik, kapkaç ve hırsızlık olaylarına karşı dikkatli olunmasını istedi.

Alışverişlerde dikkat edin
Yetkililere göre, alışverişe çıkacak vatandaşların ilk başta araçlarını korunaklı yerlere park etmeleri, kapıları kilitlediklerinden emin olmaları ve zorunlu olmadıkça araçlarında çanta ve cüzdan bırakmamaları gerekiyor.

Aman yalnız kalmayın
Alışverişe çıkan vatandaşların beraberlerinde çok miktarda para taşımalarının ve girdikleri ortamların kalabalık olmasının hırsızları cezbettiğini belirten yetkililer, alışverişe yalnız çıkılmaması gerektiğini ifade ettiler.

Birden fazla kişi ile yapılan alışverişlerde ise bir kişi alışverişi yaparken diğerlerinin yanlarına yaklaşan kişilere karşı dikkat etmesi gerektiğine işaret ediyorlar.
348
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.