Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Hey çocuklar, kendinize gelin!

Hey çocuklar, kendinize gelin!

Norveç'teki bir ilkokulda yaşananlar, bu kadarı da olmaz dedirtecek nitelikte. Cinsel anlamlar içeren bilezikler taşıyan 6-12 yaşındaki çocuklar, sarılmadan sevişmeye uzanan bir skalada akıllarınca oyun oynuyor.

Bergen kentindeki ilkokulun müdürü Arne Bjoröy, öğrencilerin anne ve babalarına birer mektup göndererek, çocuklarının çılgınlık halini alan bu renkli plastik bilezikleri takmamalarını istedi. Bjoröy, "Okulumuzun duvarlarına, daha büyük yaştaki insanlardan beklenecek birçok hikaye yazıldığını saptadık" dedi.

Herkes bileziklerden haberdar
Okuldaki 300 öğrencinin en az yüzde 70'inin okula bu bileziklerle geldiğini belirten Bjoröy, "Öğrencilerin çoğu bileziğin anlamından haberdar" ifadesini kullandı. Bjoröy, son olarak 9 yaşındaki bir erkek öğrencinin bir kız arkadaşını öperken görüldüğünü kaydetti.

Bileziği kopan istekleri karşılıyor
Okulun 6-12 yaş grubundaki öğrencilerinin ortaya koyduğu "kurallara" göre, bir öğrencinin bileziğini çekerek kopardığı arkadaşı, bileziğinin rengine göre kendisinden isteneni yapmakla yükümlü oluyor.

Siyah bilezik revaçta
Pembe bilezik sarılmayı, mavi bilezik oral seksi, siyah bilezik ise cinsel ilişkiyi temsil ediyor. Devlet radyosunun haberine bakılırsa, okul civarındaki takı mağazasında en çok siyah bilezikler satılıyor.
Yayın tarihi: 18.02.2004
517
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.