Magazin

Herkese yedek cinsel organ

Herkese yedek cinsel organ

Gelişen teknoloji, yaşamın her alanında olduğu gibi 'yatak odasında'da kulağa inanılması güç gelen yeniliklere yol açacak.

Alman sosyolog Klaus Fieseler'in bu konudaki görüşlerini anlattığı Seks Mitleri adlı kitabı bu öngörünün çarpıcı örnekleriyle dolu.

Fieseler kitabında, operasyonla yerleştirilecek olan ek cinsel organ, beyne takılan orgazm çipleri ve hatta erkeklerin de çocuk doğurabilecek olması gibi ilginç konulara değiniyor. Sosyolog Fieseler, cinsellik uzmanları ve psikologların yanısıra sıradan insanlarla da görüşerek hazırladığı kitabında cinsellik ile ilgili yaygın mitlerin temelini bulmaya çalışıyor.

Herkes fazla cinsel organa sahip olabilecek
Bu röportalardan ortaya çıkan ve geleceğin cinselliğine ilişkin düşüncelerin en çarpıcısı gen teknolojisi sayesinde dileyene ek cinsel organ taktırabileceği. Tıpkı bugünün estetik cerrahi ya da organ nakli operasyonları gibi parasını veren herkes bir taneden fazla cinsel organa sahip olabilecek.

Fieseler'in kitabına göre, internet teknolojisinin gelişmesiyle yaygınlaşan sanal seks olanakları da gelişecek. Bilgisayardaki simülasyon sayesinde artık sanal seks ile gerçeği birbirinden pek de farklı olmayacak.

Fieseler'in kitabında değinilen konulardan biri de orgazm çipleri. Bu sayede insanoğlu cinsellikten, şu anda olduğundan daha fazla keyif alıp daha fazla orgazm olabilecek.

Seks Mitleri adlı kitaba göre 2020'li yıllarda erkekler de karın bölgelerine rahim yerleştirilerek hamile kalabilecek.
(Hürriyet)
Yayın tarihi: 13.03.2007
408
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.