Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Her yaşın kıyafeti ayrı

Her yaşın kıyafeti ayrı

İngiliz moda danışmanı Anabel Langan, modanın dışında kalmadan şık bir görünümle yaşlılık belirtilerini saklayabilmenin ipuçlarını veriyor. Otuzlu yaşlarda giyilen kıyafetlerle yetmişlerdekiler arasında dağlar kadar fark var.

Otuzlarda: Hâlâ gençlik çerçevesi içinde giyinmeniz mümkün. Uzmanlar ucuz kumaşlardan kaçınmanızı ve ilginç detayları olan giysileri tavsiye ediyor. Her dükkanda olanı değil, değişik modelleri seçin.

Kırklarda: Kollarınız sarkıyorsa uzun kollu giyin. Kalçanız büyümüşse kesimi iyi olan eteklerle saklayın. Korseler de çekmecenizde yer almaya başlasa iyi olur. Seksi görünmek için vücudu saran kıyafetler giyin.

KLASİKLERE DÖNME ZAMANI
Ellilerde: Modası geçmeyen klasiklere yönelin. Kesimi ve dikişi iyi ceketler, pileli pantolonlar genişleyen kalçaları kapatacak, kaşmir, saf yün ve ipek karışımı kumaşlar ayrı bir şıklık yaratacaktır. Aksesuarlarınız giydiklerinize uyumlu olmalı.

Altmışlarda: Tabii ipliklerden yapılan kumaşları seçin. Pileli etek ve pantalonlar kalın belinizi saklayacak, kısa topuklu veya düz ayakkabılar genç bir görünüm sağlayacaktır.

Yetmişlerde: Klasik giysiler giyin. İyi aksesuvar ve mücevherler şıklık sağlar. Erik rengi, koyu maviler ve kahverengi, yaşlı yüzlere yakışan renkler.
364
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.