Magazin

Her liseye bir web sayfası

Her liseye bir web sayfası

1884 Eğitim, Kültür ve Dayanışma Vakfı'nın gelecek yıldan itibaren ulusal çapta gerçekleştirmeyi amaçladığı "Okullararası Web Yarışması", bu yıl İstanbul Liseleri arasında düzenleniyor.

Nisan ayı içinde duyurusu yapılan yarışmanın bu yılki konusu "Okulumuz" olarak belirlendi. Yarışma sonucu dereceye giren ilk üç okula bilgisayar ve donanımı armağan edilecek.

Son katılım tarihi 15 Mayıs 2003 olan yarışmanın ödül töreni 7 Haziran 2003 tarihinde Bilgi Üniversitesi'nin Dolapdere Kampüsü'nde düzenlenecek Web Kongresinde yapılacak. İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün onayı ve desteği ile gerçekleştirilen yarışma ve kongre, liselere resmi birer web sayfası kazandırmak, bunların günden güne geliştirilmesi için okul yönetimi ile öğrencileri teşvik etmek ve bu sayede gençleri web konusunda eğitmek amacını taşıyor. Yarışma ve kongre, İstanbul'daki tüm liselerin katılımına açık.

Türkiye Bilişim Vakfı, İstanbul Bilgi Üniversitesi, Hürriyetim, Microsoft ve e-kolay.net sponsorluğunda gerçekleştirilen yarışma ve kongre hakkında daha ayrıntılı bilgiyi için: http://www.1884vakfi.org
Yayın tarihi: 25.04.2003
308
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.