Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Her gün seksle 8 yaş gençleş

Her gün seksle 8 yaş gençleş

ABD'deki araştırmalara göre, haftada iki gün seks yapmak insanı 2 yaş genç gösteriyor. Her gün seks yapanlarsa yaşıtlarından 8 yaş küçük görünüyor.

Seks sadece "mutlu" etmiyor, hem genç kalmayı sağlıyor hem de hastalıklara karşı metabolizmayı güçlendiriyor.

İrlanda'daki bir araştırma, haftada en az bir kez seks yapan erkeklerin, yapmayanlara göre 10 yıl içinde herhangi bir hastalıktan ölme riskinin yüzde 50 daha az olduğunu ortaya koydu. Geronologist dergisindeki bir araştırma ise ilişki sıklığının ve alınan zevkin uzun bir ömrün en önemli garantörlerinden biri olduğunu gösteriyor.

Genç gösteriyor
İskoçya'da 3 bin 500 kişiyle üzerinde yapılan bir araştırmaya göre de seks sağlığı korurken genç görünmeyi sağlıyor. Sık cinsel ilişkiye girenler, girmeyen yaşıtlarına göre 7 yıl daha genç gözüküyor. ABD'de satış rekorları kıran "Gerçek Yaş-Olabildiğiniz Kadar Genç misiniz?" adlı kitapta birçok farklı araştırma temel alınmış.

Haftada 2 kez seks, insanı 1.6 yıl daha genç gösteriyor. Özellikle orta yaş sonrası sağlıklı bir cinsel yaşam 4-6 yıl genç görünmeyi sağlıyor. Her gün seks yapanlarsa yapmayan yaşıtlarına göre 8 yıl genç görünüyor.
580
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.