Magazin

Her gün Fazıl Say dinlenmez

Her gün Fazıl Say dinlenmez

Kültür ve Turizm Bakanı Erkan Mumcu'nun 'Sibel'le, Gülben'le tanıtım olmaz. Şairlerle, tiyatro sanatçılarıyla gündemde kalırsınız' sözleri, ünlüleri üzdü.

Kültür ve Turizm Bakanı Erkan Mumcu'nun Kültür ve Sanat Festivali için geldiği Sinop'ta yaptığı açıklamada, bu tür festivallere sanatçı kimliği öne çıkmış isimleri getirmenin iyi olacağını söylemesi tartışma yarattı. Mumcu'nun 'Kimse Gülben Ergen'in şarkı söylediği yeri merak etmez. Şairlerle, tiyatrocularla sürekli gündemde kalırsınız, Sibel Can ve Gülben Ergen'le değil' şeklindeki açıklaması üzerine konuştuğumuz ünlü isimler 'Biz sanatın farklı renkleriyiz' dedi.

SİBEL CAN
Kendisi çok değerli bir siyaset adamıdır
Yeni bir dizi projesi çalışmalarına başlayan Sibel Can, Erkan Mumcu'nun açıklaması karşısında şaşırdığını belirterek şunları söyledi: 'Kendisi çok değerli bir siyaset adamıdır. Erkan Mumcu, çok çağdaş, renkli ve sanata, sanatçıya değer bir isimdir. Kendisinin sanat ve turizm adına attığı her adımı yürekten alkışlıyorum. Bizim sanatımıza ya da kişiliğimize yönelik böyle bir açıklama yapacağına inanmıyorum. Sonuç olarak tanıtım ve festivallerde esas olan, amaca ulaşmaktır. Bugüne kadar katıldığım tüm tanıtım ve festivallerin amacına ulaştığını zannediyorum. Bizler de sanat denilen geniş yelpazenin farklı renkleriyiz.'

NADİDE SULTAN
Festivallerde biz de olalım şairler de
Erkan Mumcu'ya, birçok festivale katılan Nadide Sultan ise ilginç bir yanıt verdi: 'Bugüne kadar 100'ün üzerinde festivale katıldım. Türkiye'nin birçok yerinde yapılan ama büyük ama küçük festivallerde sahneye çıktım. Hergün klasik müzik dinlenir mi? Mesela bütün bir gün Fazıl Say CD'sini dinleyerek hayat geçer mi? Bizim de ulaşabildiğimiz birileri vardır muhakkak. Festivallerde her renk olsun. Şairler de olsun, biz de olalım.

GÜLBEN ERGEN
Sanatın her türüne eşit durması gerekir
Mustafa Erdoğan-Gülben Ergen çiftinin nikahında Erdoğan'ın şahitliğini Erkan Mumcu yapacaktı. Ancak son anda yurtdışı seyahati nedeniyle bu nikaha katılamayan Mumcu'nun açıklamaları için Gülben Ergen şunları söyledi: 'Bir ülkenin Kültür Bakanı'nın sanatın her dalına, ülkenin her sanatçısına eşit mesafede durması gerektiğini düşünüyorum. '
(Hürriyet)
Yayın tarihi: 17.09.2004
483
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.