Magazin

Her an evlenebilirim!

Her an evlenebilirim!

'Lale Devri' dizisinin 'Çınar'ı Tolgahan Sayışman evlilik açıklaması yaptı.

evlilik

Yeni dönem Türk sinemasının 'Tarık Akan'ı kabul edilen, aşık adam rollerinin yakışıklı oyuncusu Tolgahan Sayışman; oyuncu Serenay Sarıkaya ile biten ilişkisinden gelecek planlarına ve evlilik ile ilgili düşüncelerine kadar yaşamına dair her şeyi Marie Claire dergisinden Arzum Uzun'a anlattı...

Çocukluğundan beri oyuncu olmak istemişsin fakat modelliğe başlamanda para kazanma ihtiyacının etkisi olmuş galiba, öyle mi?

Aynen öyle... Sokakla tanışmadan, boş sahalarda top oynamaya başlamadan önce, evde büyüyordum. Beni zapt etmeleri için video kiralıyor, sabah akşam film izletiyorlardı. İçimdeki oyunculuk aşkı böyle başladı. Üniversite çağına gelince babamın zoruyla işletme okudum. Okulda arkadaşlarım, mankenlik yapmamı söylüyorlardı. Bir ajansa kaydoldum ve reklamlarda oynadım. Sonra yarışmaya girdim ve başarılı oldum.

Hong kong'da kaldım

'Best Model' seçmelerine, tarihçesini çalışıp girdiğin doğru mu?

Bir işe adım atıyorsam o işle ilgili inanılmaz araştırma yaparım ve çalışırım. O yarışma sayesinde model oldum; en önemli defilelerde podyuma çıktım. İkinci girişimdeyse yine dereceye girdim. Sonra Miss Turkey'i düzenleyen rahmetli Özcan Sandıkçıoğlu ile görüştüm. Aklıma oyunculuğu ciddi anlamda sokan oydu; 'Türkiye'de televizyon sektörü gelişiyor, git oyunculuğunu geliştir, başı çeken üç-beş adamdan biri olacaksın' demişti.

Sonra oyunculuk eğitimi almaya başladın...

Evet... Ayla Algan'ın okulu olan Ekol Drama'ya gittim, atölye çalışmalarına katıldım. Ancak aldığım eğitime rağmen, seçmelerde hep popüler insanlar tercih ediliyordu. Güney Kore'de Dünya Erkek Güzeli seçildikten sonra işler değişti tabii. Uzun bir süre Asya kıtasında, Hong Kong'da kaldım.

Yayın tarihi: 02.05.2012
3388
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.